X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dajmy odpadom drugie życie

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2014 16:00
Zamiast wyrzucać różnorodne produkty i surowce, które już nam się znudziły, możemy puścić je w drugi obieg. Warto! O tym, czym się różnią śmieci od odpadów, opowiedziała w Czwórce Kasia Barc z projektu oddamodpady.pl.
Audio
  • Co można zrobić z odpadami? Jak można dać im drugie życie? (Czwórka/4 do 4)
  • Kasia Barc - gość Czwórki - zaliczana jest do najbardziej kreatywnych młodych osób w polskim biznesie (Czwórka/4 do 4)
Zwiększa się segregacja śmieci.
Zwiększa się segregacja śmieci.Foto: sxc.hu

- Gdy mówimy śmieci mamy przed oczami coś bardzo nieestetycznego, czego nie chcemy wziąć do ręki. Gdy mówimy odpady mamy zaś na myśli coś, co nam już nie jest potrzebne, chcemy wyrzucić, ale czujemy, że to w sumie jest jeszcze całkiem porządna rzecz i warto by było coś z nimi zrobić. To główna różnica - mówi w "4 do 4" Kasia Barc.
Gość Czwórki reprezentuje projekt oddamodpady.pl. Zaliczana jest do najbardziej kreatywnych młodych osób w polskim biznesie. Jej inicjatywa to narzędzie ułatwiające racjonalną gospodarkę odpadami w przedsiębiorstwie, niezależnie od branży. Korzystanie z platformy ułatwi oparcie działań CSR firmy na odpowiedzialności społecznej poprzez rozsądne gospodarowanie odpadami.
- Wielu artystów czy też firm, przedsiębiorstw, naprawdę może zrobić użytek z tym, co nam już niepotrzebne. Nauczmy się patrzeć na śmieci jak na rzeczy, które mogą zyskać nowe, drugie życie. Ja wiem, że to brzmi banalnie, a może nawet śmiesznie, ale taka jest prawda. Jest mnóstwo osób, które uwielbiają tworzyć i robić coś z niczego. Dajmy im taką szansę. Przyzwyczailiśmy się do tego, że wszystkie artykuły są jednorazowego użytku. Wyrzucamy je, kupujemy nowe i tak w kółko. To nie prowadzi do niczego dobrego - apeluje Barc.
Żeby dowiedzieć się więcej o projekcie oddamodpady.pl oraz jego inicjatorce, polecamy wysłuchanie całego materiału z "4 do 4".
(ac/kul)

Zobacz więcej na temat: Czwórka recycling recykling
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Przetwory" na zimę

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2013 19:53
Co roku w połowie grudnia ponad 100 artystow przez dwa dni pod jednym dachem, w postindustrialnych przestrzeniach Warszawy, przetwarza odpady i śmieci w nową designerską i artystyczną jakość.
rozwiń zwiń