AbradAb: ze złości zepsułem sobie netbooka

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 16:00
Śląski raper jest jednym z bardziej lubianych reprezentantów polskiej sceny hip-hopowej. Czasem jednak zdarza mu się pokazać różki, o czym muzyk opowiedział w Czwórce przy okazji rozmowy o swojej najnowszej płycie "ExtraVertik”.
Audio

- Jestem strasznym malkontentem i jak dostaje końcowy projekt, to zawsze jeszcze coś bym w nim zmieniał – opowiadał AbradAb w audycji "Pod lupą". – Podobnie było z okładką do "EkstraVertika". Teraz mi się bardzo podoba, ale w trakcie jak Kobas (Laksa – przyp. red.) podsyłał projekty, to kląłem strasznie. Gdy w jednej z ostatecznych wersji okładki zobaczyłem zdjęcie, które mi się nie podobało, to ze złości tak uderzyłem netbookiem w kolano, że go sobie zepsułem – śmiał się AbradAb w rozmowie z Justyną Dżbik.

Najnowsza płyta współtwórcy sukcesu Kalibra 44, to krążek wyjątkowy w jego karierze, chociażby ze względu na to, że tym razem rapera wspomógł w studiu żywy zespół. Abradab zaprosił do współpracy m.in. muzyków znanego free-jazzowego tria 100nka oraz klawiszowca Mateusza Pawlusia. Z zespołem tym raper koncertowo współpracuje już od kilku lat.

- Granie z takimi muzykami daje mi dużo spokoju i pewności na scenie. Wiem, że stoją za mną żywi ludzie, że jeżeli coś pójdzie nie tak, to bit się nie skończy, zawsze jest możliwość improwizacji. Były też minusy tej współpracy, bo na początku trzeba było ustalić tempa i zdarzało się, że perkusista zagonił jakiś numer, ale to dodaje również smaczku - opowiadał.

Więcej o nowej płycie, ale też o tym, czy AbradAb jest intro czy ekstrawertykiem, jak to się stało, że po latach nareszcie nagrał z utwór ze swoim długo nie słyszanym bratem - Joką i wreszcie jaki ma stosunek do utworów z początków jego kariery, których słuchacze domagają się na koncertach dowiesz się słuchając nagrania audycji.

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

AbradAb idzie w ślady Milesa Davisa i Michała Urbaniaka

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2012 13:30
21 kwietnia miała miejsce premiera albumu "ExtraVertik" - piątej solowej płyty rapera, nagranej z udziałem cenionych muzyków free jazzowych. Dlaczego spoważniał i jakie są szanse na reaktywację Kalibra 44, artysta opowiedział w Czwórce Hirkowi Wronie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyta tygodnia: ABRADAB - "extraVertik"

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2012 05:50
Najnowszy ABRADAB to wycieczka po extraVertycznym świecie słów i dźwięków. Płyta jest do zdobycia na antenie Czwórki!
rozwiń zwiń