Wielkie Joł się odsłoni w czasie Nocy Muzeów

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 11:00
Legendarna hiphopowa wytwórnia na X urodziny otwiera swoje archiwa. O eksponatach, które będzie można zobaczyć w Warszawie w czasie Nocy Muzeów opowiadali w Czwórce dyrektor wykonawczy Kamil "Jakuza” Jaczyński oraz producent Młody Grzech.
Audio

- Wielkie Joł oficjalnie powstało w 2002 roku. Na dowód pokażemy bilet na imprezę, która miała miejsce w nieistniejącym już klubie Skarpa, 5 września 2002 roku – mówił w audycji "Pod Lupą" Kamil "Jakuza" Jaczyński. - Na bilecie jest napisane, że gwarantuje wstęp dla dwóch osób, ale, że może to być albo para hetero, albo dwie fajne "sztuki" - opowiadał gość Justyny Dżbik, który na antenie zapraszał na wystawę eksponatów związanych z historią Wielkiego Joł.

Wytwórnia w ramach Nocy Muzeów ma w planie prezentację archiwalnych materiałów prasowych, zdjęć i przedmiotów związanych z artystami skupionymi wokół kontrowersyjnego rapera Tede. Na wystawie będzie można zobaczyć między innymi galerię fotografiki autorstwa Marcina Szambelana z ekipą Wielkie Joł w roli głównej, rekwizyty z teledysków oraz archiwalne nośniki z oryginalnymi nagraniami z ubiegłego wieku. Ponadto odbędą się multimedialne pokazy wideoklipów, wywiadów, programów TV oraz reportaży dotyczących Wielkie Joł. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnią DJ’e związani z wytwórnią Wielkie Joł oraz zaproszeni goście.

Uzupełnieniem Nocy Muzeów jest okolicznościowy mixtape zawierający selekcję największych hitów wydanych przez Wielkie Joł starannie dobranych i zmiksowanych przez młodego Grzecha pod czujnym okiem kuratora wystawy. Mixtape na krążku CD będzie można zakupić podczas Nocy Muzeów w Galerii Koloru oraz za darmo pobrać z Internetu.
Na płycie gościnnie między innymi: Monika Brodka, Abradab, Pono, Ero i John Connor z legendarnej amerykańskiej formacji Dog Eat Dog.
Więcej o imprezie, która będzie miała miejsce w Galerii Koloru w trakcie Nocy Muzeów z 19/20 maja dowiesz się słuchając nagrania audycji.

Czytaj także

Ziomalska Wigilia, czyli podziel się opłatkiem z gwiazdą

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2011 16:24
Amerykański raper Jeru The Damaja uświetni hip hopową Wigilię organizowaną przez warszawskich fanów gatunku z A pamiętasz jak? oraz Rap History Warsaw.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wujek Samo Zło rozdaje mikrofony!

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2012 06:00
- Zapraszam przede wszystkim dziewczyny, bo na razie przychodzą same chłopaki - mówił w Czwórce popularny freestylowiec, który w każdą środę wszystkim chętnym udostępnia scenę i publiczność warszawskiego klubu Remont.
rozwiń zwiń
Czytaj także

AbradAb: ze złości zepsułem sobie netbooka

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 16:00
Śląski raper jest jednym z bardziej lubianych reprezentantów polskiej sceny hip-hopowej. Czasem jednak zdarza mu się pokazać różki, o czym muzyk opowiedział w Czwórce przy okazji rozmowy o swojej najnowszej płycie "ExtraVertik”.
rozwiń zwiń