Znaleziono portfel…

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2013 16:04
Pewien 14-latek oddał portfel z zawartością około 20 tysięcy złotychy. Ostatnio "Reader’s Digest" sprawdził naszą uczciwość ciekawym eksperymentem.
Znaleziono portfel
Foto: Glow Images/East News

Przedstawiciele czasopisma zrobili międzynarodowe badanie, w którym sprawdzili uczciwość mieszkańców wybranych miast świata. Wyniki okazały się zaskakujące: ubogi Hindus zajął drugie miejsce, wyprzedzając znacznie zamożniejszych mieszkańców Lizbony i Madrytu, natomiast Warszawiacy zdali test z wynikiem identycznym jak Londyńczycy. Stereotypową okazała się opinia zakładająca obniżony poziom uczciwości u osób młodych.
Jak dziś wygląda taka zwykła, codzienna uczciwość? Czekamy i na wasze odpowiedzi na nasze pytania w "4 do 4", we wtorek, 1 października, po 13.00.

Zobacz więcej na temat: Czwórka RELACJA

Czytaj także

Nie wstydź się mówić o wstydzie

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 13:00
- Wstydzimy się za samych siebie, ale zdarza się, że czujemy się zażenowani słowami lub czynami innych - mówi psycholog Piotr Mosak. - Wynika to z tożsamości, które przyjmujemy, bo każdy z nas ma ich wiele.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy miłość może się przeterminować?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 17:26
Coraz częściej rozpadają się długoletnie związki. Najpierw ‘’big love’’, niedługo potem wspólne mieszkanie, kilka lat sielanki, aż pewno dnia para uznaje, że to nie to.
rozwiń zwiń