Leć do Tokio za 400 złotych

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2013 10:00
Można tanio zwiedzać świat. I choć lot do Tokio za 400 złotych wydaje się niemożliwy, to jest realny. Na własnej skórze sprawdzili to Czwórkowi goście.
Audio
  • Marcinowi Wiśniewskiemu i Piotrowi Drabarkowi udało się odwiedzić Tokio - polecieli tam za 400 złotych (Czwórka)
  • Zakupowe automaty w Japonii - można w nich kupić wszystko (Czwórka)
  • Japońska moda - materiał Olgi Mickiewicz (Czwórka)
Tokio
TokioFoto: Wikipedia/GNU/Okajun

Marcin Wiśniewski i Piotr Drabarek kupili bilet z Włoch do Włoch. Po drodze odwiedzili Tokio. Bilet linii lotniczych przewidywał przesiadkę właśnie w stolicy Japonii. Była to doskonała okazja, by odwiedzić tę aglomerację.
- Dla mnie jeszcze niedawno lot do Tokio za 400 złotych był zagadką czymś niesamowitym i niemożliwym. Jednak od 2 lat podróżuję w tani sposób - mówi gość Czwórki. - Świetnym sposobem są specjalistyczne portale internetowe, które oferują tanie loty.
- W Japonii szokujące jest już samo wyjście z samolotu. Wszędzie są kłaniający się ludzie - rozpoczęli relację z wyprawy goście Czwórki.  Japonia to zupełnie inna kultura, inne zwyczaje. Aby dostać się do Tokio z lotniska, trzeba podróżować kilkoma środkami lokomocji. Goście Czwórki polecają metro i pociąg, bo Japońskie kilkupiętrowe dworce robią ogromne wrażenie.
Warto zauważyć, że Tokio nie ma ścisłego centrum - to ogromna aglomeracja, która składa się z 23 okręgów specjalnych i 8 miasteczek. - Tam ludzie są pomocni na każdym kroku - mówią Marcin Wiśniewski i Piotr Drabarek. - Można zaobserwować ogromne zaciekawienie Europejczykami.
Wśród japońskich ciekawostek goście Krzysztofa Grzybowskiego wymieniają uliczne iluminacje, toalety publiczne "z przyszłości", kulturę w metrze i japoński sposób na bezrobocie. Posłuchaj załączonej audycji "4 do 4".

Poznaj tajemnice najpiękniejszych zakątków świata >

Zapraszamy również do wysłuchania załączonych materiałów reporterów Czwórki: o japońskiej modzie i zakupowych automatach w Japonii.

(pj)

Czytaj także

Irlandzkie miasto o złej sławie...

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 17:03
W Belfaście, mieście o trudnej przeszłości, jest się czym zachwycić. Można choćby wybrać się do muzeum Titanica albo odtańczyć irlandzki taniec - bez dotykania.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kambodża – kraj nieodkryty

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2013 16:00
Znawcy mówią, że to archeologiczna perła Indochin z zabytkami, które śmiało mogą konkurować ze spuścizną Greków i Rzymian.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tam, gdzie wyjce wyją, a Majowie ćwiczą rap

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2013 16:40
Cywilizacja Majów chyliła się ku upadkowi, gdy plemiona słowiańskie dopiero zaczynały myśleć o tworzeniu zalążków państwa polskiego. Mimo wielowiekowej tradycji Gwatemala do dziś uchodzi za jedno z najniebezpieczniejszych miejsc na ziemi. A jednak przyciąga turyści z różnych stron świata. Także z Polski.
rozwiń zwiń