Yoga Terror debiutuje z Zu na wokalu

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2014 10:00
- Odejście dwóch członków znacząco wpływa na pracę zespołu, ale nie chcieliśmy rezygnować z tego, co zrobiliśmy do tej pory. Poszukaliśmy godnych zastępców i to z nimi nagraliśmy materiał na nasz debiutancki album - mówią muzycy Yoga Terror. Płyta ukazała się w maju, a współfinansowali ją fani zespołu za pomocą platformy crowdfundingowej.
Audio
  • Wywiad z zespołem Yoga Terror (Czwórka/DJ Pasmo)
Yoga Terror z wokalistką Zu
Yoga Terror z wokalistką ZuFoto: mat. promocyjne

Zespół Yoga Terror powstał w 2009 roku z inicjatywy braci Truong. Rok później ukazała się EP-ka formacji "Palace Of Cultures" zawierająca największy jak do tej pory hit grupy "Pałac Kultury". Potem przyszła pora na personalne roszady. - Pierwsze numery nagrywaliśmy z wokalistą Luisem Escobedo z Peru, teraz śpiewa z nami Zu z zespołu Sen Zu - mówią założyciele Yoga Terror. - W zespole pojawił się także basista Grzesiek Kowalczyk i w takim składzie weszliśmy do studia.

Okładka
Okładka płyty

Pytani o rodzaj muzyki jaki gra Yoga Terror, bracia Krzysiek i Michał Truong zapewniają, że ich numery są jak ogień i woda, ying i yang. - Są słodko-kwaśne, funkowo-rockowe i płyną prosto z serca - deklarują rozmówcy Bartka Koziczyńskiego. - Na debiutanckiej płycie umieściliśmy zarówno stare kompozycje, jak i zupełnie nowe utwory. Ale wszystko to kompletnie przearanżowaliśmy. Nie chcieliśmy odcinać się jednoznacznie od przeszłości, ale też wiedzieliśmy, że nie możemy przesadzić z ulepaszniem istniejących kompozycji.

W efekcie na krążku znalazło się 13 utworów wyprodukowanych przez Marcina Borsa i Ignacego Gruszeckiego. Wydawnictwo współfinansowali fani zespołu za pomocą platformy crowdfundingowej Wspieram To. - W nagranie płyty zainwestowaliśmy własne środki, ale nasze oszczędności to nie był worek bez dna - wspominają bracia Truong. - Kiedy fundusze były już na wyczerpaniu poprosiliśmy o wsparcie fanów. Zebrane na platformie crowdfundingowej pieniądze przeznaczyliśmy na dokończenie nagrań, miks i mastering. Za tę pomoc jesteśmy bardzo wdzięczni.

Debiutancki album Yogi Terror promuje teledysk do singla "Pałac Kultury", zrealizowany przez Siostry Bui.

(kul / ac)

Czytaj także

Biffy Clyro: lubimy rozbierać nasze utwory

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 12:40
- Próba oraz relaks to najważniejsze punkty przedkoncertowego harmonogramu - wyznają członkowie grupy Biffy Clyro. - Rozciągamy się, rozgrzewamy, ćwiczymy głos, a potem wychodzimy na scenę i dajemy z siebie wszystko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daniel Spaleniak - melancholijnie i niepokojąco

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2014 20:00
Tym razem na scenie Czwórki gościł młodym muzyk z Łodzi, reprezentant szeroko pojętej muzyki alternatywnej. Daniel Spaleniak zaprezentował utwory z wydanego niedawno debiutanckiego album zatytułowanego "Dreamers".
rozwiń zwiń

Czytaj także

The Dumplings - pomiędzy szkołą i wielkim graniem [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2014 13:15
Okrzyknięto ich największą rewelacją pierwszej połowy 2014 roku na polskiej scenie muzycznej. Wydana kilka dni temu debiutancka płyta "No Bad Days" zbiera doskonałe recenzje. Duet The Dumplings bez żadnych kompleksów idzie po swoje, ale nie brakuje mu przy tym pokory. - Troszeczkę nas te opinie przygniotły - zdradza w Czwórce wokalistka Justyna Święs.
rozwiń zwiń