Clintwood: zespół jest po to, żeby grać koncerty

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2013 08:10
Działają razem niewiele ponad pół roku, ale efekty ich współpracy brzmią bardzo obiecującą. Mówią, że ich twórczość jest "wypadkową czterech nici, które plączą się i wiją by w końcu w sali prób mógł powstać ten pulowerek". Pulowerek na miarę rockowych wymogów, utkany specjalnie przez formację Clintwood.
Audio
  • Z zespołem Clintwood rozmawia Bartek Koziczyński
zespół Clintwood
zespół ClintwoodFoto: Sonia Szóstak/mat. prasowe

Closterkeller, John Porter Band, DAAB i T.Love to tylko część składów, w których swój talent szlifowali członkowie formacji Clintwood. Zespół powstał w maju 2012 roku, ale pierwsze próby wspólnego grania odbyły się dużo wcześniej.

 - Z Darkiem znamy się od dawna, a pomysł, żeby zrobić coś razem zrodził nam się w głowach mniej więcej w połowie lat 90. - opowiada gitarzysta i kompozytor Krzysztof Zawadka . - Ekperymentowaliśmy z różnymi dźwiękami i w różnych konfiguracjach. I tak krok po kroku, rok po roku, z mniejszymi lub większymi przerwami doszliśmy do tego, co mamy teraz.

W 2007 roku goście Bartka Koziczyńskiego z towarzyszeniem muzyków grających teraz w grupie Clintwood wydali płytę jako Bimber Poland. Jak sami przyznają był to rodzaj żartu muzycznego, który przeszedł bez echa. Wszystko zmieniło się, łącznie z nazwą, kiedy do grupy dołączył basista Piotrek Zalewski. Muzycy zgodnie podkreślają, że to on dał impuls do działania i tchnął w zespół nowe życie.

 - Wraz z Piotrkiem pojawiły się wiolonczela i fortepian, i oczywiście jego bas - mówi wokalista i gitarzysta Darek Boratyn . - Piosenki, które zaczęły wówczas powstawać miały zupełnie inną jakość i wydały nam się na tyle dobre, że postanowiliśmy je zarejestrować w studiu już pod nową nazwą Clintwood.

W połowie lutego ukazał się debiutancki album grupy, zatytułowany po prostu Clintwood. Nad całością nagrań czuwał Adam Toczko, uważany za jednego z najlepszych polskich producentów. Krążek promuje singiel "Odpuść sobie".

W pliku dźwiękowym dołączonym do artykułu znajdziesz całą rozmowę Bartka Koziczyńskiego z gośćmi wtorkowego "DJ Pasma" .

kul

Czytaj także

Kim Nowak z Wilkiem w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2012 08:00
We wtorkowym "DJ Paśmie" znane trio opowie o swoje nowej płycie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Złote przeboje Armii nagrywaliśmy na dworcach kolejowych"

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 10:10
Najbardziej znane numery Armii znalazły się na "Podróży na Wschód". To pierwsza w historii zespołu kompilacja, w której wzięli udział zaproszeni goście i muzycy związani z grupą od początku jej istnienia.
rozwiń zwiń