Wojciech Kępczyński - miłość do musicali na całe życie

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2016 08:10
- Miałem 12, może 14 lat, gdy po raz pierwszy zobaczyłem "West Side Story". Już wtedy wiedziałem, że chcę to robić: zajmować się musicalem - wspominał w rozmowie z Michałem Piwowarkiem Wojciech Kępczyński.
Audio
  • O projekcie Trele Morele Punkt Kultury opowiada Grzegorz Pohl (W to mi graj/Czwórka)
  • Wojciech Kępczyński mówi o swojej pracy zawodowej, ale zdradza także plany Teatru Muzycznego Roma w Warszawie (W to mi graj/Czwórka)
Wojciech Kępczyński i Michał Piwowarek w studiu Czwórki
Wojciech Kępczyński i Michał Piwowarek w studiu CzwórkiFoto: Czwórka

- Robię to, co kocham, a widzowie oceniają, że warto było poświęcić się musicalowi - mówił wybitny reżyser. Wspominał też, jak u progu kariery podczas podróży po świecie poznawał różne musicalowe projekty m.in. "Hair" w Paryżu. - Wówczas zobaczyłem, że świat może być piękny, kolorowy, a na scenie występują fantastyczni ludzie i że mogę się z nimi zaprzyjaźnić. To było coś niesamowitego - mówił w Czwórce.

Wojciech Kępczyński zdradził też m.in., dlaczego - choć z wykształcenia jest tancerzem - nigdy nie występował w balecie. W programie rozmawialiśmy także o aktualnych spektaklach przygotowywanych w Teatrze Muzycznym Roma. A o stylu pracy wybitnego reżysera mówili aktorzy, współpracujący z nim na co dzień m.in. przy produkcji "Mamma Mia".

Gościem audycji był także Grzegorz Pohl, pomysłodawca przestrzeni artystycznej Trele Morele Punkt, w której możliwe jest rozwijanie artystycznych zainteresowań dzieci, młodzieży, ale także dorosłych i seniorów. Jak będzie wyglądać edukacja w tym miejscu i jak organizowane będą tam spektakle, koncerty, happeningi czy wystawy? Zapraszamy do wysłuchania nagrań rozmów z audycji "W to mi graj".

***

Tytuł audycji: "W to mi graj"

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Wojciech Kępczyński (choreograf, reżyser teatralny, pedagog, wielokrotnie nagradzany, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odznaczania Polski. Dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Muzycznego Roma w Warszawie), Grzegorz Pohl (pomysłodawca i współtwórca projektu Trele Morele Punkt Kultury)

Data emisji: 8.10.2016

Godzina emisji: 12.05

kd/mk