Kamp! na Eurosonic - retransmisja koncertu

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2014 08:30
Spełniona nadzieja polskiej sceny elektronicznej reprezentowała nas w tym roku na festiwalu Eurosonic w Holandii. Dziś w nocy przekonamy się czym Kamp! podbił serca tamtejszej publiczności.
Kamp
Kamp!Foto: mat. promocyjne

Eurosonic Noorderslag to organizowany przez Europejską Unię Nadawców festiwal, który odbywa się od 1996 roku i pokazuje to, co dzieje się w muzyce należących do EBU krajów. Jak dotąd na festiwalowej scenie wystąpili m. in. Hooverphonic, Kings of Convenience, The Libertines, Lykke Li, Selah Sue, James Blake oraz Jessie Ware i dziś nikt nie ma wątpliwości, że Eurosonic Noorderslag działa jak trampolina - pomaga młodym artystom przełamywać granice i ułatwia drogę do kariery zarówno w Europie, jak i poza nią.

Tegoroczna edycja odbyła się w połowie stycznia, a reprezentantem polskiej radiofonii publicznej był zespół Kamp!.

Kamp! - polski towar eksportowy >>>

Zespół pochodzi z Łodzi, prezentuje muzykę electro pop, a brzmienie tria określane jest jako melodyjny synth-pop z wpływami nowej fali lat 80., francuskiego house’u i chill-wave’u. W 2012 roku na rynku pojawił się debiutancki album zespołu, ale na długo przed tym formacja wypełniała kluby do ostatniego miejsca. Wcześniej muzycy wydali również single: "Sulk” (2012), "Cairo” (2011), "Heats” (2010), "Breaking a ghost's heart” (2009) oraz EP-kę "Thales one” (2009).

Kamp! był gościem wielu festiwali muzycznych, zespół zaprezentował się m.in. na Selectorze, Open'erze, SXSW w Austin (USA), The Great Escape w Brighton (Wielka Brytania), na Liverpool Sound City (Wielka Brytania), Audioriver czy Festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach.

Grupa wielokrotnie odwiedzała też Czwórkowe studio - WIDEO >>>

Na retransmisję koncertu Kamp! z festiwalu Eurosonic zapraszamy w piątek, 28 lutego, o godz. 1.00.

Cykl nocnych koncertów w Czwórce realizowany jest przy współpracy z Europejską Unią Nadawców.

Czytaj także

Parasol na scenie robi co chce - śpiewa sopranem lub histerycznie krzyczy

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2013 10:50
Córka szwedzkiej imigrantki i polskiego Żyda i jedna z najbardziej charyzmatycznych artystek amerykańskiej sceny indie- folkowej wystąpiła w tym roku na Nowych Horyzontach i znalazła czas na rozmowę z Czwórką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joy Division - brytyjska melancholia i smutek słowiańskiej duszy

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2014 09:20
- Nie jesteśmy cover bandem - deklarują członkowie Heart & Soul. - Grając utwory Joy Division składamy hołd jednemu z najważniejszych zespołów w historii muzyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brudna, koncertowa płyta i zasłużony urlop Marii Peszek

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2014 11:00
Maria Peszek zdecydowała, że na pół roku robi przerwę w występach. Dobrą wiadomością jest jednak to, że tydzień temu ukazała się jej koncertowa płyta "Jezus is alive". To ukłon w stronę fanów, a także wynik wielkiej potrzeby artystki oraz jej muzyków.
rozwiń zwiń