Niemoc i inni na Carbon Silesia Festival 2023. Czwórka była na miejscu!

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2023 06:00
- Świetnie odnajdujemy się na takich festiwalach i cieszymy się, że mogliśmy zagrać podczas Carbon Silesia Festival - zaznaczali w plenerowym studiu Czwórki Michał Drozda, Radek Reguła i Filip Awłas, czyli grupa Niemoc.
Grupa Niemoc na tegorocznej scenie festiwalu Carbon
Grupa Niemoc na tegorocznej scenie festiwalu Carbon Foto: Mateusz Czech/mat. pras.

Tegoroczna odsłona Carbon Silesia Festival w Zabrzu odbyła się 23-24 czerwca. Czwórka - jak zawsze - była na miejscu i zaprasza do rozmowy artystów występujących na festiwalowej scenie. Pierwszego dnia wydarzenia usłyszeć można było m.in. grupy Niemoc, a także Kamp!. W sobotę wystąpili m.in. elektroniczny duet Sarapata, który tworzą krakowscy producenci i muzycy, BOKKA, i Ania Lennox. 

- Od początku imprezy bawimy się dobrze. Mamy teraz przejściowy sezon, bo piszemy nowy materiał, więc Carbon to dla nas okazja do rozprostowania kości i zagrania. Reakcje publiczności były bardzo pozytywne, więc tym bardziej wyszło super - opowiadali Michał Drozda, Radek Reguła i Filip Awłas, czyli przedstawiciele grupy Niemoc, która otworzyła pierwszego dnia występy na dużej scenie. Artyści przygotowują się aktualnie do świętowania 10-lecia w przyszłym roku i zapowiadają nowy album - Przyszły rok to będzie rok Niemocy - przekonywali w rozmowie z Czwórką

Jak wspominali, koncert na carbonowej scenie wyszedł wyśmienicie. - Przez lata nauczyliśmy się już działać w różnych warunkach i o każdej porze, więc chyba jesteśmy w stanie się obronić. Zawsze zachęcamy publiczność do tańczenia, choć na samym początku porwanie ludzi na sto procent nie jest łatwe - zaznaczali artyści.

Posłuchaj
09:57 niemoc PR4_AAC 2023_06_24-11-21-23.mp3 Artyści grupy Niemoc o występie na Carbon Silesia Festival ( (Pasjonauci/Czwórka) 

Zwłaszcza, że podczas Carbon Silesia Festival wybrzmiewają najczęściej sety DJ-skie. - Zastanawialiśmy się, ile gitar będzie podłączonych podczas całej imprezy - żartowali goście Czwórki. - Ale do takich warunków też jesteśmy przyzwyczajeni, mieliśmy do czynienia już z taką konfiguracją, więc odnajdujemy się w tym i wszystko dobrze tu pasuje - zaznaczali. 

Źr. Youtube.pl/NIEMOC

Carbon Silesia Festival to event, który "na kulturalnej mapie Polski szybko stał się najjaśniej święcącym punktem na południu Polski" - piszą organizatorzy. To "połączenie muzyki elektronicznej najwyższej próby, a także unikatowej i wyjątkowej lokalizacji Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu, która zachwyca swoim industrialnym klimatem". Wydarzenia muzyczne ulokowane były w tym roku na trzech różnych scenach, dedykowanych scenach, do tego przemyślana i zapierająca dech w piersiach scenografia w unikatowej przestrzeni kopalni. Pojawiły się też dodatkowe atrakcje, m.in., food market, czy strefa chill.

ZOBACZ, CO DZIAŁO SIĘ W UBIEGŁYM ROKU Czwórka na Carbon Silesia Festival <<<

Sprawdź także: 

Festiwal Carbon jest także świetną okazją do zaproszenia fanów elektronicznych brzmień na kolejną śląską imprezę - Ars Independent. W rozmowie z Czwórką to muzyczne wydarzenie zapowiadał organizator Bartek Sołtysik. - Niedzielny wieczór to będzie świetna okazja, by przedłużyć imprezowy weekend w nietypowej przestrzeni, czyli na terenie Ogródka Działkowej "Jedność" w Katowicach - zapowiadał. 

Posłuchaj
07:54 sołtysik_PR4_AAC 2023_06_24-11-37-51.mp3 O festiwalu Ars Independent opowiada Bartek Sołtysik (Pasjonauci/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Adam Smolarek

Gość: muzycy grypy Niemoc i Bartek Sołtysik (organizator Ars Independent)

Data emisji: 24.06.2023

Godzina emisji: 11.15

kd

Czytaj także

Przedświąteczne brzmienia od Tomasza "RAUa" Rałowskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2022 07:00
Zapraszamy na autorską selekcję brzmień odkrytych i wyszukanych przez naszego dziennikarza muzycznego. Na muzyczną selekcję zaprasza Tomasz "RAU" Rałowski. Będzie świątecznie?
rozwiń zwiń