Kierunek: Panama. ŚDM przeżyjmy we wspólnocie

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2019 12:04
- Zawsze powtarzam, że Światowe Dni Młodzieży nie są wydarzeniem indywidualnym - mówi ksiądz Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM w Polsce. - Mają swój największy sens, jeśli przygotowujemy się w grupie i jedziemy w grupie - dodaje. 
Audio
  • Grupa, wspólnota i otwartość - to najważniejsze podczas Światowych Dni Młodzieży (W dobrych zawodach/Czwórka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Rawpixel.com/Shutterstock.com

pixabay maryja pomnik 1200.jpg

Kierunek Panama: Maryja jako wzór dla młodych

- Grupa to nic innego jak pewnego rodzaju wspólnota, a Światowe Dni Młodzieży mają ten wymiar wspólnotowy niezwykle istotny, dlatego zachęcam, apeluję, proszę nie jechać samemu - mówi rozmówca Przemysława Goławskiego. - Tu chodzi o to, by przeżyć doświadczenie, którego nie da się bez wspólnoty odbyć - dodaje. 

Do Światowych Dni Młodzieży pozostało już niewiele czasu. Czwórkowy dziennikarz przypomina, że poprzedzają je też Dni w Diecezjach. Ksiądz Emil Parafiniuk podkreśla, że czas przygotowań do ŚDM jest bardzo ważny, a najważniejsza jest w nich otwartość. 

Czy jest jeszcze szansa, by dołączyć do grup wiernych wyjeżdżających do Panamy? Jaka jest rola dziennikarzy w tym szczególnym czasie? O tym w nagraniu rozmowy, którą przeprowadził Przemysław Goławski.

ZOBACZ WIĘCEJ Kierunek: Panama. Papieskie orędzie w wideoklipie >>>

***

Tytuł audycji: Kierunek: Panama

Data emisji: 5.1.2018

Godzina emisji: 7.47

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Co różni je od tych polskich?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 13:25
Co łączy, a co różni obchody, organizowane w Krakowie w 2016 roku i te przyszłoroczne, w Panamie? O różnicach i podobieństwach, organizowanych przez te miasta mówił w rozmowie z Czwórką ks. Emil Parafiniuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kierunek Panama: Maryja jako wzór dla młodych

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2018 11:11
Światowe Dni Młodzieży w Panamie już za miesiąc. Centralne uroczystości będą przebiegały pod hasłem zaczerpniętym z Ewangelii wg Św. Łukasza. 
rozwiń zwiń