Kierunek Panama: Maryja jako wzór dla młodych

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2018 11:11
Światowe Dni Młodzieży w Panamie już za miesiąc. Centralne uroczystości będą przebiegały pod hasłem zaczerpniętym z Ewangelii wg Św. Łukasza. 
Audio
  • Słowa Maryi jako przesłanie Światowych Dni Młodzieży 2019 w Panamie (W dobrych zawodach/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Mowa o słowach "Oto ja Służebnica Pańska niech mi się stanie według Twego słowa". To odpowiedź Maryi na słowa zwiastowania przed narodzeniem Jezusa. Dziś ten fragment jest wciąż aktualny, tak jak życie i przykład Maryi. 

- Zawsze powtarzam, że Światowe Dni Młodzieży to nie jest wycieczka. Jeśli się do nich nie przygotuję to zmarnuję ten czas - podkreśla ksiądz Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. - Słowa Maryi mają nas przygotować do tego, o czym papież będzie mówił w Panamie - dodaje. 

Rozmówca Przemysława Goławskiego podkreśla potrzebę modlitwy i duchowego przygotowania na spotkanie młodych. Zachęca do modlitwy różańcem i podkreśla maryjny kontekst tych spotkań. Maryję możemy nazwać kobietą służby, a czym jest rewolucja służby, o czym przypomina papież Franciszek? O tym w nagraniu rozmowy, którą przeprowadził Przemysław Goławski.

ZOBACZ WIĘCEJ Kierunek: Panama. Papieskie orędzie w wideoklipie >>>

***

Tytuł audycji: Kierunek: Panama

Data emisji: 22.12.2018

Godzina emisji: 7.51

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kierunek Panama. Spotkanie młodych pod znakiem krzyża i kameleona

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2018 11:26
Każde Światowe Dni Młodzieży to okazja, by poznać kraj gospodarza i jego mieszkańców. W Panamie wyjątkowym spotkaniem może być wyprawa na zachód - do Indian z plemienia Ngöbe. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kierunek: Panama. O symbolach Światowych Dni Młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2018 09:30
Trwają przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które w dniach 22-27 stycznia 2019 w Panamie. Do Panamy dotarły właśnie symbole ŚDM - ikona Matki Bożej Salus Populi Romani oraz krzyż.
rozwiń zwiń