X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kierunek Panama. Spotkanie młodych pod znakiem krzyża i kameleona

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2018 11:26
Każde Światowe Dni Młodzieży to okazja, by poznać kraj gospodarza i jego mieszkańców. W Panamie wyjątkowym spotkaniem może być wyprawa na zachód - do Indian z plemienia Ngöbe. 
Audio
  • Kierunek: Panama. O spotkaniach dla rdzennej ludności z różnych części świata (W dobrych zawodach/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Arif Supriyadi

- Gdy wyjedziemy ze stolicy i miniemy Kanał Panamski możemy dotrzeć do prawdziwej dżungli, w niej swoje tradycje, w niewielkich wioskach kultywują panamscy Indianie - opowiada Przemysław Goławski. - Na Światowych Dniach Młodzieży 2019 zaplanowano osobne, kilkudniowe spotkanie, właśnie dla rdzennej ludności z różnych części świata - dodaje. 

Młodzież ma spotkać się na zachodzie Panamy, w rejonie zamieszkałym przez Indian z plemienia Ngöbe, który od początku XVII wieku byli ewangelizowani przez europejskich misjonarzy. Dziś w większości są katolikami. 

- Te spotkania to odpowiedź na słowa papieża Franciszka, który apelował, by być wdzięcznym za historię naszych ludów mężnie stawiających czoła wyzwaniom, które nas otaczają - podkreśla Przemysław Goławski. 

Symbolami tego spotkania jest krzyż, jako symbol chrześcijaństwa, chata kryta strzechą, która obrazuje jedność wspólnoty, kakao i kukurydza, czyli święte płody dla wielu ludów środkowoamerykańskich oraz kameleon, który przypomina szacunek do stworzenia w całej jego różnorodności. 

Czytaj także:
dłonie pokolenia 1200 shutter.jpg
Kierunek Panama. Dialog starszych i młodszych

ZOBACZ WIĘCEJ Kierunek: Panama. Co słychać na pokładzie Daru Młodzieży? >>>

W "Kierunku: Panama" też garść informacji o uczestnikach Światowych Dni Młodzieży 2019? Czy piętnastolatkowie też są zaproszeni? Co zrobić by pojechać do Panamy będąc niepełnoletnim? O tym m.in. w naszym materiale. 

***

Tytuł audycji: Kierunek: Panama

Prowadzi: Przemysław Goławski

Data emisji: 3.11.2018

Godzina emisji: 7.27

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kierunek: Panama. Co słychać na pokładzie "Daru Młodzieży"?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2018 11:08
Wyruszamy do Panamy. W styczniu przyszłego roku, właśnie to państwo będzie gospodarzem Światowych Dni Młodzieży. Przemysław Goławski pojawi się tam z żółtym mikrofonem Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kierunek: Panama. "Styczeń to idealny czas na Światowe Dni Młodzieży"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2018 10:00
Razem z Czwórką wyruszamy w podróż do serca obu Ameryk. Naszym celem będzie Panama, czyli kraj, w którym już w 2019 roku spotkają się wierni z całego świata podczas Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy na pierwszą odsłonę w cyklu "Kierunek: Panama". 
rozwiń zwiń