Kazik Na Żywo rozgrzał scenę Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2014 19:00
Zespół Kazik na żywo (początkowo pod nazwą Kazik) powstał w 1991 roku. Dziś śmiało można powiedzieć, że grupa stworzyła własny nurt w polskiej muzyce rozrywkowej. Zapraszamy do wysłuchania nagrania koncertu w Czwórkowym "Ministerstwie dźwięku".
Audio
  • Wywiad z Kazikiem przed koncertem (Czwórka/Ministerstwo dźwięku)
  • Kazik Na Żywo zagrał koncert w Czwórce (Czwórka/Ministerstwo dźwięku)
Kazik na żywo
Kazik na żywoFoto: fot. Bartosz Bajerski

Początkowo zespół Kazik na żywo występował w składzie: wokalista Kazik Staszewski, gitarzysta Adam "Burza" Burzyński, basista Michał "Kwiatek" Kwiatkowski oraz perkusista Kuba Jabłoński, a formacja grała wyłącznie utwory z solowych projektów Kazika. Później uległo to zmianie i w 1994 roku zespół Kazik wydał swoją pierwszą płytę "Na żywo, ale w studio".

Tuż po nagraniu płyty modyfikacji uległ skład - perkusistę Kubę Jabłońskiego zastąpił Tomasz Goehs, a niedługo po tym w szeregi grupy wstąpił gitarzysta Robert "Litza" Friedrich. W 1995 roku ukazała się ich druga płyta "Porozumienie ponad podziałami". Trzy lata później zespół dołączył do projektu Muzyka Przeciwko Rasizmowi, a jego utwór znalazł się na pierwszej składance pod tym samym tytułem, firmowanej przez Stowarzyszenie Nigdy Więcej.

W 1999 roku światło dzienne ujrzał trzeci album grupy, czyli "Las Maquinas de la Muerte". W połowie 2000 roku zespół opuścił Robert Friedrich (zastąpił go Olaf "'Off" Deriglasoff), a w 2002 roku wyszła ostatnia płyta - wydawnictwo podsumowujące działalność koncertową zespołu pt. "Występ".

Zobacz więcej: Gooral, Lorein, Ania Dąbrowska - koncerty w Czwórce <<<

W 2004 roku grupa przerwała działalność na cztery lata, by potem reaktywować projekt. Powrócono do składu z lat 1995-2000 (gitarzystą został ponownie Robert Friedrich) i pod koniec listopada 2011 roku na rynku fani znaleźć mogli kolejny krążek, zatytułowany "Bar La Curva / Plamy na słońcu", który obecnie osiągnął już status platynowej płyty.

Producentem audycji jest Program 4 Polskiego Radia oraz Narodowy Instytut Audiowizualny.

(rav/kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poznaj koncertowe oblicze Krzysztofa Zalewskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2014 17:00
Krzysztof "Zalef" Zalewski to uważany za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce multiinstrumentalista, autor i kompozytor. Zapraszamy do wysłuchania nagrania koncertu z Czwórkowego "Ministerstwa dźwięku", a także wywiadu z muzykiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert zespołu Rita Pax w Czwórce! Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2013 19:00
Rita Pax to nowy projekt Pauliny Przybysz, znanej z zespołu Sistars i projektu "Pinnawela". Zagrali w "Ministerstwie Dźwięku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert zespołu Gentleman! w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2014 19:00
Po wielu miesiącach prób i prac nad nową płytą, na scenę powrócił trójmiejski zespół Gentleman!. 12 kwietnia grupa wystąpiła w Czwórkowym w "Ministerstwie Dźwięku".
rozwiń zwiń