Posłuchaj nowej płyty Ścianki w wersji koncertowej (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2011 14:50
18 czerwca o 18.00 w "Ministerstwie Dźwięku" sopocka grupa Ścianka zaprezentowała materiał z szykowanej na jesień piątej płyty długogrającej.
Audio

Zespół Ścianka znowu koncertuje i szykuje nowy album, którego premiera przewidziana jest na jesieni 2011 roku. Grupa wróciła na scenę w bardzo dobrym stylu, prezentując podczas lutowych koncertów premierowe piosenki. Nowy materiał spotkał się ze znakomitym przyjęciem publiczności.

W czerwcu wystartowało kolejne mini tournee grupy. Zespół wystąpi w między innymi Warszawie, Radomiu, Częstochowie, a zakończy występem 01.07.2011 w stolicy z okazji objęcia przez Polskę prezydencji w UE.

Jedynym problemem, który podobno stoi na przeszkodzie w ukazaniu się nowej płyty Ścianki jest nadprodukcja muzyczna, której dopuścili się członkowie zespołu. Materiału jest tak dużo, że Maciej Cieślak, Michał Biela i Arkadiusz Kowalczyk stanęli przed nie lada problemem. Decyzja o tym, które utwory wybrać i dlaczego właśnie te ma zapaść w najbliższym czasie.

Pod koniec czerwca 2011 zespół zamierza opublikować wydawnictwo zawierające remiksy nowego utworu "Shiffting The Night For Tomorrow", przygotowane przez fanów Ścianki. Do konkursu na remiks zgłosiło się ponad stu chętnych!

- Początkowo zakładaliśmy, że z nadesłanych remiksów wybierzemy trzy, ale rozstrzał stylistyczny był tak ogromny, że uznaliśmy to za ciekawe, żeby umieścić więcej remiksów na płycie - mówił w "Ministerstwie Dźwięku" lider zespołu, Maciej Cieślak. - Będzie to od sasa do lasa, od reggae do free, przez jeden utwór taneczny. W sumie 15 remiksów. W zasadzie nie będzie to epka ale płyta długogrająca. Jeden utwór "Shiffting The Night For Tommorow" w wersji skróconej, bo to jest tak naprawdę utwór z koncertu, który trwał 17 minut, skrócony do 3,5 minuty.

 

 Wysłuchaj sobotniego koncertu zespołu Ścianka. Dźwięki znajdziesz  w ramce po prawej stronie artykułu.

KaW/materiały prasowe

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak