Posłuchaj koncertu Mixtury!

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2013 19:00
Mixtura w Czwórce. Posłuchaj koncertu z "Ministerstwa Dźwięku".
Audio
Mixtura
MixturaFoto: fot. Bartosz Bajerski

Mixtura to nowy skład muzyków znanych z różnych rockowych, reggae'owych i hip-hopowych projektów, m.in. formacji EastWest Rockers, Jamal, Ras Luta, Ocean, Managga i Contra. Twórczość Mixtury to nieprzewidywalne połączenie elektroniki, elementów hip-hopu, dubstepu, rocka i jamajskich brzmień. Założycielem i wokalistą formacji jest Grizzlee kojarzony przede wszystkim z popularnego i cenionego soundsystemu EastWest Rockers. Jego głos obecny jest na licznych płytach wielu muzyków, z którymi nawiązał artystyczną współpracę; m.in. Maleo Reggae Rockers, Sidneyem Polakiem, Grubsonem, Molestą, Pezetem, Małolatem, Pokahontaz czy Tabu.

Pierwszy album Mixtury zatytułowany "Duch w Maszynie", którego premiera odbyła się 23 listopada 2012, to wynik dwuletniej pracy muzyków wspomaganych przez polskich, nietuzinkowych producentów takich jak: Grrracz, Auer, Czarny z HiFi Bandy czy Screwball. Materiał na płycie jest zróżnicowany stylistycznie i tematycznie choć dominują elektroniczne brzmienia współgrające z charakterystycznym głosem Grizzlee'go.

Mixtura lubi mieszać składniki, stąd na płycie można usłyszeć m.in. solo gitarowe Szymona Chudego, a w utworze "Piętno" gościnnie pojawił się dobrze znany miłośnikom hip-hopu Pezet, który doskonale wkomponował się w ten numer będący jednocześnie pierwszym singlem promującym krążek. Masteringiem płyty zajął się Marcin Bors, multiinstrumentalista, producent, współpracujący z czołówką polskiej sceny muzycznej.

Posłuchaj i zobacz koncert Mixtury z "Ministerstwa Dźwięku". Nagrania audio i wideo dołączone są do artykułu. Zajrzyj także do naszej galerii i zobacz fotorelację z tego wydarzenia.

Producentem audycji jest Program 4 Polskiego Radia oraz Narodowy Instytut Audiowizualny.

Zobacz więcej na temat: Czwórka koncert Mixtura
Czytaj także

Koncert Ani Dąbrowskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2013 09:30
Charakterystyczny głos, liczne nagrody, imponujący dorobek artystyczny. W "Ministerstwie Dźwięku" Ania Dąbrowska udowodniła, że "bawi się świetnie"!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tabasko w Czwórce - zobacz koncert!

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2013 08:00
O.S.T.R i spółka przejęli Czwórkę. Zapraszamy do wysłuchania koncertu z "Ministerstwa Dźwięku".
rozwiń zwiń