Mr. Leenknecht - między elektroniką a street artem

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2015 10:50
O swoim stylu mówi "from beats to bossa, from hop to house". Mr. Leenknecht, czyli Martin Leenknecht przyznał w Czwórce, że muzyka nie jest jego jedyną pasją.
Audio
  • Rozmowa z Martinem Leenknechtem i Karimem Farissem, którzy zapowiadają swojego seta i opowiadają o swoich muzycznych inspiracjach (Czwórka/Kluboteka)
  • Martin Leenknecht i Karim Fariss grają swojego seta na żywo w studiu Czwórki (Czwórka/Kluboteka)
Mr. Leenknecht to artysta rozdarty między pasją komponowania i tworzeniem streetartu
Mr. Leenknecht to artysta rozdarty między pasją komponowania i tworzeniem streetartuFoto: mat. prywatne artysty/AlexanderPopelier

Mr. Leenknecht, czyli Martin Leenknecht to DJ i artysta związany ze street artem. W ciągu dnia inspiruje przechodniów swoimi muralami , w nocy przejmuje kontrolę nad parkietem. Poza didżejowaniem Mr. Leenknecht organizuje imprezy, m. in. cykl EarlyLate. Jest też rezydentem Disco Dolly Amsterdam oraz gospodarzem audycji radiowej w FM Brussel.

W rozmowie z Norbertem Borzymem przyznał m.in., że nie wyobraża sobie siebie ani bez muzyki, ani bez malowania. – Obie te pasje są ważnymi częściami mojego życia – mówił.

Nadszedł czas na debiut w radiowej Czwórce! Muzycy Martin Leenknecht i Karim Fariss zagrali na żywo seta DJ-skiego w naszym studiu.

***
Tytuł audycji: Kluboteka

Prowadził: Norbert "Bert" Borzym

Goście: Martin Leenknecht, Karim Fariss

Data emisji: 13.12.2014

Godzina emisji: 22.00

(kd/pg)

Czytaj także

Piotr Bejnar zagrał na żywo w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2014 10:23
Gościem Huberta Augustyniaka w audycji "BE 4" był Piotr Bejnar, miłośnik jazzu, snookera, producent i live performer. Muzyk udzielił wywiadu z zaprezentował swojego seta Dj-skiego. Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia tego, co działo się w naszym studiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Small Mechanics: naprawiamy muzyczną sztampę

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 15:30
Small Mechanics szukają, tworzą i naprawiają. - Muzyka wymyka się nam spod kontroli. Nie przywiązujemy się do jednego gatunku - mówią członkowie zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

DJ Adamus: eklektyzm to moja strategia na przetrwanie

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 10:00
- Zawsze romansowałem z popkulturą - przyznaje DJ Adamus. - Nie wstydzę się tego, że pozostaję na pograniczu komercji i undergroundu.
rozwiń zwiń