Remanent u DJ Berta: od lat gramy na zajawie

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 11:40
- Naszym celem i pasją jest propagowanie niszowej ambitnej muzyki elektronicznej - deklarują członkowie duetu Remanent, którzy w audycji Norberta Borzyma zagrali na set didżejski.
Audio
  • Muzyczna selekcja Remanentu (Kluboteka/Czwórka)
  • Nowości, klubowe klasyki i sety didżejskie na żywo Kluboteka/Czwórka)
Remanent w Czwórce
Remanent w CzwórceFoto: Czwórka/Kamil Jasieński

- Zajawę na granie złapaliśmy pod koniec lat 90. od starszych kolegów - wspomina Jacek Kuropatwa. - Miksować uczyłem się z kaset VHS. Nagrywałem sobie na video sety didżejskie z jednej z muzycznych telewizji i potem je odtwarzałem do skutku - śmieje się gość Czwórki.

Czytaj także
Gerhard Rimco 1200.jpg
Gerhard & Rimco: od Detroit techno do europejskiego house'u

Jacek i Piotrek poznali się w 2000 roku w jednym z warszawskich klubów. - Byłem zaprawionym "bedroom didżejem" z kolekcją własnych płyt. Poszedłem do Jacka i zaproponowałem wspólne granie - opowiada Piotr Szyszko.

Dziś w setach Remanentu słychać bass, chicago house, detroit, electronikę, deep house, minimal i techno. Co zagrali w Czwórce?

***

Tytuły audycji: Kluboteka

Prowadzi: Norbert Borzym

Goście: Piotr Szyszko (Cone) i Jacek Kuropatwa (Jac) -  duet Remanent

Data emisji: 25.05.2019

Godzina emisji: 22.00

kul

Czytaj także

Eltron John: house i techno są jak jazz i rock

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 22:03
- To gatunki stare, które co jakiś czas przeżywają swoją młodość. Staram się nie powodować skojarzeń z jednym brzmieniem. Jest sporo barw i tematów, które lubię, dlatego szukam ścieżek pomiędzy bardzo różnymi rzeczami - mówił w "Klubotece" Eltron John, jedna z bardziej oryginalnych postaci polskiej sceny muzyki tanecznej.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

12”/h: pobrudzone techno od VTSS

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 19:03
Martyna Maja - jako VTSS - gra live'y i sety didżejskie w klimacie typowo tanecznym, klubowym. W Czwórce zaprezentowała kolekcję swoich ulubionych winyli. 
rozwiń zwiń