Hołowczyc o Rajdzie Dakar. "To zupełnie nowa odsłona"

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2020 14:25
Rozpoczął się pierwszy w Arabii Saudyjskiej Rajd Dakar. - To zupełnie nowy Dakar. Rajd trafia już w trzecie miejsce, po Afryce i Ameryce Południowej - mówił Krzysztof Hołowczyc.
Audio
  • Krzysztof Hołowczyc o tegorocznym Rajdzie Dakar (Co Was kręci/Czwórka)
Krzysztof Hołowczyc, dziesięciokrotny uczestnik Rajdu Dakar
Krzysztof Hołowczyc, dziesięciokrotny uczestnik Rajdu Dakar Foto: shutterstock.com/MediaPictures.pl

- Arabia Saudyjska jest ogromna, duże są więc także możliwości przygotowywania tras. Dakar może tu być bardzo szybki, albo bardzo wolny, trudny, albo łatwy. Można go konfigurować na wiele sposobów - mówił Krzysztof Hołowczyc. Jak podkreślał, różnorodność kulturowa, obecna podczas tego typu wydarzeń w kraju arabskim sprawia, że tegoroczny rajd jest jeszcze ciekawszy. - Są duże fundusze, rajd będzie więc bezpieczny, a od strony obsługi medycznej - świetnie przygotowany. Widzę tu więc wiele plusów, ale oczywiście pojawia się też dużo znaków zapytania - tłumaczył kierowca.

W polskiej ekipie startującej znalazł się m.in. Kuba Przygoński, który będzie miał wielu trudnych przeciwników. Kogo jeszcze zobaczymy na trasie? Czego spodziewać się można po tegorocznej odsłonie Rajdu Dakar i czego obawia się Krzysztof Hołowczyc? Czy zobaczymy go na trasie w przyszłym roku? O tym w nagraniu rozmowy.

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania całej godziny audycji, w której Aleksandra Taistra opowiada o swoich podróżach, górskiej pasji i wspinaczce - w rozmowie z Hanną Dołęgowską >>>

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Mateusz Fusiarz

Data emisji: 5.01.2019

Godzina emisji: 11.07

kd

Czytaj także

Krzysztof Hołowczyc o Rajdzie Dakar wczoraj i dziś

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 16:24
We wtorkowej odsłonie "Strefy Sportu" dziesięciokrotny uczestnik Rajdu Dakar - Krzysztof Hołowczyc - opowie o tej imprezie... sprzed lat.
rozwiń zwiń