Polskie Radio
Section05
Krzysztof Hołowczyc

TYLKO U NAS Hołowczyc w Dakarze nie pojedzie, ale wierzy w triumf Polaka

- Nie udało się, bo nie pozwoliły na to fundusze. Jestem oczywiście przez to trochę rozdarty, ponieważ serce wciąż podpowiada, żeby wystartować. Nadal potrafię być szybki, co pokazałem w Baja Poland - podkreślił w rozmowie z Polskim Radiem Krzysztof Hołowczyc, wielokrotny uczestnik Rajdu Dakar. W niedzielę - 5 stycznia - wystartuje 42. edycja Dakaru. Po raz pierwszy w historii zawodnicy będą ścigać się na terenie Arabii Saudyjskiej. Do pokonania trasa o długości niemal ośmiu tysięcy kilometrów, z czego aż 5 tysięcy to odcinki specjalne. 
Zobacz więcej na temat:  Rajd Dakar Rajd Dakar 2020 Krzysztof Hołowczyc Moto sport sporty motorowe SPORT Rajdy samochodowe TYLKO U NAS

Rallycross – dyscyplina z potencjałem

Wyścigi Formuły 1, rajdy terenowe czy żużel to odmiany sportu motorowego, które znane są niemal wszystkim kibicom. Inaczej jest z Rallycrossem, który obecnie zyskuje na popularności, również w Polsce. – To dyscyplina, która ma ogromy potencjał – przekonywał w Polskim Radiu 24 Piotr Kempa, zawodnik i promotor Rallycrossu. W Magazynie Sportowym o tym rozwijającym się sporcie mówił także Krzysztof Hołowczyc, rajdowiec.
Zobacz więcej na temat:  sporty motorowe SPORT Krzysztof Hołowczyc