Rolki na murki i poręcze. Rośnie nowe pokolenie agresywnych rolkarzy

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2020 13:30
Roli agresywne to niedoceniana dyscyplina sportowa, która jednak rośnie w siłę. Starsi rolkarze zakładają szkółki, dzięki czemu na Mistrzostwach Polski stawiło się wielu zawodników. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/lassedesignen
Maciej Gładysz 1200.jpg
Maciej Gładysz - talent, tradycja i miłość do kartingu

Mistrzostwa Polski w jeździe agresywnej na rolkach zostały rozegrane na betonowym skateparku w Gdyni. Rolkarze stawili się tłumnie, by walczyć o tytuł najlepszego w kraju w trzech kategoriach: Junior, Girls, Senior. Tor z dużymi przeszkodami, wysokimi pionami wymagał dobrego rozplanowania przejazdu. 

Posłuchaj

06:28 czwórka co was kręci 6.09.2020 rolki.mp3 Piotr Combrzyński, wicemistrz Polski opowiada o jeździe agresywnej na rolkach (Co Was kręci/Czwórka)

 

W kategorii Senior na podium stanęli: Eryk Pilch, Piotr Combrzyński, Tomek Przybylik; w kategorii Girls: Patrycja Najda, Kamila Probierz, Julia Komenda; a wśród Juniorów najlepsi byli Krzysztof Starzewski, Piotr Gbyl, Szymon Ziemnicki. 

- Po wielu latach jazdy na rolkach cały czas sprawia mi to frajdę. Fajnie tak się wybrać na zawody - mówi wicemistrz Piotrek Combrzyński. - To były zaledwie drugie zawody w tym roku, pierwsze to były eliminacje. Wszystkie wcześniejsze zawody zostały odwołane, cały sezon spędzony w domu, podróże były utrudnione, było nam ciężko. Zawody to spotkanie się ze środowiskiem, rozmowy o rolkach - dodaje. - Super, że się udała się zorganizować Mistrzostwa Polski. 

Czytaj także:

Okazuje się, że rolkarska dyscyplina aggressive rządzi się swoimi prawami, a sędziowana jest dość subiektywnie. - Rolki agresywne dają ogromnie dużo możliwości, każdy z zawodników jeździ inaczej - podkreśla gość Czwórki. - Można robić trudne rzeczy na małych przeszkodach, można robić fikołki, można w ogóle ich nie robić, ale samą jazdą robić duże wrażenie. To trudne do ocenienia - dodaje. 

Pierwszy raz na Mistrzostwach Polski pojawiła się kategoria Girls, wcześniej dziewczyny startowały w konkurencjach z chłopakami. W tym roku w swojej kategorii rywalizowało ich aż 13. 20 juniorów na starcie, to zdaniem Piotra Combrzyńskiego zasługa licznych szkółek, które kształcą nowe pokolenia, zarażają pasją do agresywnej jazdy na rolkach. Rolkarze uprawiający aggressive in-line skating wykorzystują specjalnie zaprojektowane tory i lub elementy architektury miasta, ślizgają się po murkach, rurkach i poręczach. 

Zapraszamy do zapoznania się z raportem sędziowskim z Finał Mistrzostw Polski w Jeździe Agresywnej na Rolkach 2020...

Opublikowany przez Polski Związek Sportów Wrotkarskich Środa, 2 września 2020

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Mateusz Fusiarz

Gość: Piotr Combrzyński (wicemistrz Polski w jeździe agresywnej na rolkach) 

Data emisji: 06.09.2020

Godzina emisji: 11.43

pj

Czytaj także

Mistrzostwa 8 kółek. Na rolkach liczy się szybkość i precyzja

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019 13:01
- Mistrzostwa Polski Freestyle Slalom 2019 to największa impreza w kraju w tej dyscyplinie - podkreśla Agnieszka Zyśk-Pożoga z UKS Wilki Otwock. - My, jako Wilki Otwock, mamy możliwość i okazję zorganizowania jej już drugi raz. Co roku robią to największe kluby w Polsce - dodaje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tadek "Taddy" Błażusiak. Milczy o nim Polska, wielbi go świat

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2020 15:50
W jednym z serwisów VOD pojawił się dokument, który powinni zobaczyć wszyscy ci, którzy gdy słyszą "111" to myślą o gościu, który robi na motocyklu takie rzeczy, że tysiące ludzi zdzierają sobie dla niego gardła. TB111 - to Taddy - Tadeusz Błażusiak. 
rozwiń zwiń