Małe miasta - eksperymentalne R&B i hip-hop w jednym projekcie

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2014 14:00
Dwóch Mateuszów, dwa różne nurty muzyczne i jedna pasja. Mateusz Holak, na co dzień gitarzysta i wokalista w zespole Kumka Olik oraz Mateusz Gudel, który wyprodukował płytę rapera Abla, stworzyli wspólny projekt: Małe miasta.
Audio
  • Mateusz Holak i Mateusz Gudel o projekcie Małe miasta (Czwórka/Niedzielny set)
Małe miasta w Czwórce
Małe miasta w CzwórceFoto: Polskie Radio/Czwórka

Małe miasta, to młodzi muzycy i producenci, w których twórczości nie brakuje muzyki elektronicznej, sporo jest też inspiracji hip-hopem i eksperymentalnym R&B. - Nasza muzyka jest wypadkową tego, czego słuchamy i co robimy - mówił w audycji "Niedzielna sesja" Mateusz Holak, członek zespołu Kumka Olik.

Zdaniem chłopaków z Małych miast, rap jest bardzo eklektyczny, czerpie z wielu źródeł i dlatego ich produkcje w tej właśnie przestrzeni można osadzić. - To, co gramy może nie jest rapem i w żaden sposób nie nawiązuje do polskich wpływów hiphopowych, ale mógłbym naszą muzykę umiejscowić gdzieś w tych rejonach - mówił Holak, który zaznaczył jednocześnie, że przyklejanie Małym miastom metki "składu raperskeigo", jest przesadą. - Nie jeździmy na deskorolce i nie dbamy o "piąty element" tej subkultury - śmiał się.

Jednak dla obu Mateuszów od tego, na której półce w sklepie muzycznym znajdzie się ich płyta, ważniejsze jest to, że ich przekaz po prostu trafia do odbiorców. - Jestem zadowolony, że to, co robimy, sprawdza się, że ludzie przychodzą na nasze koncerty - zaznaczył Mateusz Gudel.

Więcej o twórczości składu Małe miasta, planach wydawniczych i kalendarzu koncertowym dowiesz się, słuchając nagrania całej rozmowy z audycji "Niedzielna sesja".

(pkur/kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ten Typ Mes i LJ Karwel o nowościach w Alkopoligamii

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2014 14:14
Sympatycy hiphopowego wydawnictwa Alkopoligamia w najbliższym czasie będą mogli uzupełnić swoją płytową kolekcję o dwa kolejne albumy. Do sprzedaży trafiło właśnie winylowe wydanie płyty "Trzeba było zostać dresiarzem" Tego Typa Mesa. Z kolej 24 października jego podopieczny LJ Karwel zadebiutuje oficjalnie longplayem "Niepotrzebne skreślić".
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZETENWUPE Ferajna rapuje Wiechem i Tyrmandem

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2014 13:00
Szeroki świat dopiero ich poznaje, podziemny krąg odbiorców od dawna zna na pamięć utwory duetu. W Czwórce ZETENWUPE Ferajna opowiada o koncertach, dziewczynach i zajawce na książki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włodi: inspiracje można czerpać z każdej strony

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2014 14:00
Współzałożyciel kultowej grupy Molesta, członek formacji Parias i autor wielu niezapomnianych solowych nagrań - Włodi - wydał właśnie trzeci solowy album. Longplay "Wszystko z dymem" to zdaniem licznej grupy słuchaczy najlepszy rapowy krążek 2014 roku.
rozwiń zwiń