A_GIM: nie ma sztuki absolutnej, żyjemy w erze recyclingu

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 14:50
- Całe życie eksperymentowałem, w solowym projekcie - jako A_GIM. Nie mam już potrzeby udowadniania innym, że jestem w stanie przekroczyć kolejną formalną granicę - mówi Agim Dżeljilji.
Audio
  • Kuba Karaś przesłuchuje Agima Dżeljilji (Oceanarium/Czwórka)
Agim stworzył Oszibaracka i Nervy, od lat jest też kierownikiem muzycznym zespołu Noviki
Agim stworzył Oszibaracka i Nervy, od lat jest też kierownikiem muzycznym zespołu NovikiFoto: Bartosz Bajerski

Solowy album twórcy Oszibaracka i Nervów ukaże się jesienią, a promuje go utwór "Rajka" nagrany wspólnie z Klarkiem. - Pod tym pseudonimem ukrywa się Kamil Durski, czyli połowa duetu Lilly Hates Roses [zobacz: Koncert w studiu Czwórki]. Oprócz niego na krążku zaśpiewają także chłopaki z BeMy oraz Novika - opowiada gość Czwórki.

Jak przyznaje artysta, nowa odsłona jego działalności będzie wycieczką w stronę berlińskich klubów i niekończących się białych nocy z kojącymi wokalami i bezlitośnie transowymi rytmami, przy których nie sposób nie wyjść na parkiet. Agim Dżeljilji tłumaczy także, na czym polega idea kradzieży kreatywnej i czego muzycy powinni nauczyć się od Davida Bowiego.

***

Tytuł audycji: Oceanarium

Prowadzi: Jakub Karaś

Gość: Agim Dżeljilji (A_GIM)

Data emisji: 11.08.2016

Godzina emisji: 22.00

kul/jp

Czytaj także

Xxanaxx. Życie po wydaniu "FWRD"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 09:09
"FWRD" to drugi krążek duetu i kolejny krok w muzycznym rozwoju. - Wciąż mamy mnóstwo pomysłów - mówią Klaudia Szafrańska i Michał Wasilewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brzeg Wschodni. "Tutaj nauczysz się produkować muzykę"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 15:00
Sezonową miejscówkę nad Wartą prowadzi jeden z najbardziej utytułowanych reprezentantów polskiej sceny elektronicznej. - To miejsce specyficzne i wyjątkowe, w którym młodzi muzycy mogą rozwinąć skrzydła - mówi Marcin Czubala.
rozwiń zwiń