X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ewolucja - kim jest dziś człowiek?

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2018 15:03
- Na konferencji na temat ewolucji człowieka zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Nauk o Człowieku i Ewolucji zastanawiamy się m.in. dlaczego człowiek jest tym, kim jest - mówi dr Barbara Pietrzak z Wydziału Biologii UW. 
Audio
  • Ewolucja w "Stacji Nauka" z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego (Stacja Nauka/Czwórka)
Patryk Kuniszewicz, Karol Darwin i dr Barbara Pietrzak
Patryk Kuniszewicz, Karol Darwin i dr Barbara Pietrzak Foto: Patryk Kuniszewicz/Czwórka

- W Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie trwa konferencja przyglądamy się różnym naszym cechom, naszemu zachowaniu, ale też naszej biologii - mówi specjalistka. - Zastanawiamy się nad tym, na ile możemy wytłumaczyć to kim dziś jesteśmy ewolucja biologiczną, a na ile kształtuje nas ewolucja kulturowa - dodaje. 

Biologia zna już wiele odpowiedzi, ale wciąż pozostaje wiele nieudowodnionych tez. Znamy przodków naszego gatunku, wiemy, że zostaliśmy sami na Ziemi. Badania biologiczne mogą też pokazać, skąd, pod względem ewolucyjnym, wzięła się nasza nadwaga. 

- Na konferencji naukowcy wymieniają się wynikami swoich badań i współpracują - mówi dr Barbara Pietrzak. - Uczymy się też od siebie nawzajem - dodaje. 

Na tym wyjątkowym wydarzeniu można też dowiedzieć się czemu człowiek nie lubi marnować żywności i jak można to naukowo wytłumaczyć? Czemu akurat Masajowie są najbardziej wyczuleni na marnotrastwo? Dlaczego niewielu dziwi fakt, że biolodzy zajmują się dziś tematem atrakcyjności, doborem partnera? M.in. o tym opowiadają naukowcy w nagraniu audycji "Stacja Nauka" prosto z terenu  Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego. 

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 25.09.2018

Godzina emisji: 12.12

pj


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mięso z probówki - stworzymy hamburgera doskonałego?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2015 09:29
Istnieje prawdopodobieństwo, że mięso z probówki w przyszłości może zastąpić na naszych talerzach tradycyjne kotlety.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plastik to cichy zabójca Ziemi. Jak z nim walczyć?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 18:07
- Jest ogromnym zagrożeniem. Dopiero zaczynamy rozpoznawać skalę problemu, a już wiemy, że negatywnie wpływa na życie wszelkich stworzeń - mówi w rozmowie z Patrykiem Kuniszewiczem Will McCallum z brytyjskiego oddziału Greenpeace.
rozwiń zwiń