Naukowe wakacje na SGGW - szycie chirurgiczne i mikrobiologia

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 14:38
Jak się okazuje niektórzy młodzi ludzie nie mogą żyć bez nauki i na czas letniej laby wybierają zajęcia w labolatoriach. Na takie właśnie wakacje zdecydowało się 50 licealistów z całej Polski. 
Audio
  • Uczestnicy obozu Adamed SmartUp opowiadają o swoich wakacjach (Czwórka/Stacja Nauka)
Uczestnicy obozu naukowego Adamed SmartUp
Uczestnicy obozu naukowego Adamed SmartUpFoto: Czwórka/Patryk Kuniszewicz

Na terenie kampusu SGGW w Warszawie organizowany jest obóz naukowy Adamed SmartUp. - Uczymy się tu, poznajemy tajemnice zawodu medyka - wyjaśnia jeden z uczestników. - Tu możemy łączyć świetną zabawę z nauką, tu też możemy spotkać wspaniałych ludzi - dodaje. 

Rekrutacja na obóz nie była łatwa i szybka. Wszystko zaczęło się już we wrześniu od naukowej gry, następnie trzeba było napisać list motywacyjny i odbyć rozmowę. - Ten proces nie jest ciężki, ale trzeba się trochę postarać, poszukać w internecie różnych wiadomości ze świata nauki. - Na pewno gra rekrutacyjna jest ciekawa, każdemu polecam, dużo daje i bardzo dużo uczy - podkreśla uczestnik. 

Za uczestnikami obozu już zajęcia z techniki drukowania 3D, zajęcia z mikrobiologii, warsztaty z drukowania zdjęć radiologicznych, nauka o budowie człowieka, chorobach czy sekcja ciała świni. A co ich jeszcze czeka? Jak się dostać na taki obóz i kiedy startuje kolejna rekrutacja? O tym m.in. w "Stacji Nauka".

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 19.07.2018

Godzina emisji: 12.16

pj

Czytaj także

Przychodzi symulant do lekarza. Możesz nim być Ty

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 13:28
Symulant nie kojarzy się nam pozytywnie. Okazuje się, że udawanie i oszukiwanie przydaje się na kierunkach medycznych, choć nie w rolach studenta czy wykładowcy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Biofuzje". Bo rewolucja w medycynie zaczyna się od pomysłu

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 17:29
IV Studencka Konferencja Biologii Medycznej "Biofuzje" startuje 24 maja i potrwa dwa dni. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Czwórki. 
rozwiń zwiń