Small talk wzbogaca. Dlaczego warto zaczepiać nieznajomych?

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020 16:50
Niespodziewane rozmowy z nieznajomymi mogą w istotny sposób wpłynąć wpływa zarówno na poprawę naszego samopoczucia, jak i zwiększenie naszej produktywności.
Audio
  • Jak nowe znajomości wpływają na nasze widzenie świata? (Stacja Nauka/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Syda Productions/Shutterstock.com

Czytaj także
depresja smutek 1200.jpg
Czym jest free-time paralysis?

- Oczywiście wszystko zależy od kondycji psychicznej danej osoby. Ale moim zdaniem warto nawiązywać relacje z ludźmi, których nie znamy, albo których dopiero co poznaliśmy - uważa psycholog Katarzyna Stefaniak. - Nigdy przecież nie wiemy, czy to nie jest początek przyjaźni, albo innej, ważnej dla nas, relacji - dodaje.

Kiedy rozpoczynamy rozmowę z nieznajomym człowiekiem, to wychodzimy ze swojej strefy komfortu. Ale nie trzeba się tego bać. - Pacjentom zmagającym się z lękiem w terapii behawioralno-poznawczej zaleca się takie kontakty - wyjaśnia psycholog. -  Rozmowa z nieznajomym to także jest pewna umiejętność bycia z ludźmi - podsumowuje.


Czytaj także
shutterstock filozofia myślenie 1200 .jpg
Czy można żyć bez wspomnień? Podróż do zakamarków pamięci

Czy small talk w windzie może poszerzyć horyzonty? Na czym polegają "pociągowe rozmowy" i jak działają na nasze samopoczucie? O tym m.in. w materiale Agaty Nowotnik.

W audycji sprawdziliśmy także, jak to się dzieje, że stały kontakt z muzyką kształtuje bezpośrednio nasze struktury mózgowe >>>

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 1.01.2020

Godzina emisji: 12.30

kul


Czytaj także

Twój mózg lubi tłuszcz. Jak podnieś swoje IQ w 15 minut?

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 14:50
Ponad 40 lat temu naukowcy udowodnili, że istnieje ścisły związek między umijętnościami umysłowymi, a dostarczaniem organizmowi witamin i składników mineralnych. Za to nasz mózg lubi tłuszcz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka podejmowania decyzji. Co można zrobić w 5 sekund?

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 18:00
5 sekund wystarczy, by podjąć decyzję, która zaważy na naszym przyszłym życiu lub przekonać samego siebie, że nie warto jej podejmować.
rozwiń zwiń