Edukacja online - jak się uczyć skutecznie?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 13:46
Kursy i wykłady online, przesyłanie uczniom i studentom zestawów ćwiczeń przez nauczycieli i wykładowców - zdalną naukę wprowadzono w szkołach i uczelniach na terenie całej Polski. 
Audio
  • Jak uczyć się zdalnie i czy to jest efektywne? (Stacja Nauka/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Comfreak/Pixabay/dom. publiczna

- W godzinach, gdy tradycyjnie miałabym konsultacje, jestem dostępna online. Zapraszam studentów na wirtualne spotkania i przesyłam im materiały edukacyjne i testy. Prowadzimy także wykłady i ćwiczenia - mówiła dr Jolanta Tkaczyk z Akademii Leona Koźmińskiego. To, jak konkretnie działa system "łączności" między uczniami czy studentami zależy jednak w dużej mierze od konkretnej placówki. - Zdarza się, że przesłać można wyłącznie pracę domową, a potem ją po prostu sprawdzić, ale można też organizować czaty, czy nawet telekonferencje nie tylko w serwisach społecznościowych, ale i stworzonych specjalnie do tego celu platformach, które pozwalają nawet na prowadzenie wykładów dla wielu odbiorców jednocześnie - tłumaczyła ekspert.

ZOBACZ TAKŻE Koronawirus a branża filmowa. Kryzys czy nowe rozdanie? >>>

Materiały naukowe w formie elektronicznej od swoich wykładowców otrzymali m.in. studenci Politechniki Wrocławskiej. - Za pośrednictwem sieci odbywają się zarówno wykłady, jak i ćwiczenia, a nawet seminaria - tłumaczyła rzecznik tej instytucji Agnieszka Niczewska. Podobnie jest na UMCS. - Poprosiliśmy wykładowców, a także studentów i doktorantów, by za pośrednictwem e-maili bądź specjalnej platformy naszej uczelni kontynuowali zajęcia - mówiła Aneta Adamska z tej uczelni.

ZOBACZ TAKŻE Jak koronawirus wpływa na turystykę? >>>

W programie sprawdziliśmy także, jaki sprzęt i oprogramowanie warto mieć, by taka zdalna praca bądź edukacja nie sprawiała nam problemu.

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar 

Data emisji: 16.03.2020

Godzina emisji: 12.25

kd/kul

kd


Zobacz więcej na temat: Czwórka edukacja NAUKA