X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polak na finansowym rynku. Jak radzimy sobie z pieniędzmi?

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2017 17:05
- Brakuje nam wyobraźni, nie planujemy finansów. Wydaje nam się, że jeśli dostajemy pensję co miesiąc, zarządzanie środkami w obrębie 30 dni jest wystarczające. Dlatego zaskakują nas wakacje, czy święta - przekonuje Norbert Konarzewski z Fundacji Kronenberga.
Audio
  • Oszczędzania i zarabianie według Polaków. Rozmowa z Marcinem Iwuciem, Pawłem Kunatem i Norbertem Konarzewskim (Czat Czwórki)
Oszczędzać i myśleć o finansach zaczynamy dopiero, gdy w rodzinie pojawiają się dzieci - wynika z Raportu o kondycji finansowej Polaków
Oszczędzać i myśleć o finansach zaczynamy dopiero, gdy w rodzinie pojawiają się dzieci - wynika z Raportu o kondycji finansowej PolakówFoto: Shutterstock.com/pikselstock

warszawa metro 1200.jpg
Otwarty jak Polak. Jak przyjmujemy obcokrajowców?

Z raportu "Dojrzałość finansowa Polaków" wynika, że co piąta osoba nie pomyślała jeszcze o oszczędzaniu pieniędzy na przyszłość, a dwie trzecie ankietowanych zadeklarowało, że zdarza im się pod wpływem impulsu wydawać pieniądze na coś, czego nie potrzebują. - Na razie większość z nas jest takimi "przekaźnikami pieniędzy". Gdy tylko wypłata wpływa na nasze konta, zaraz przekazujemy ją dalej: właścicielom sklepów, czy dostawcom usług, sobie nie pozostawiając nic - mówił bloger finansowy Marcin Iwuć. Jak podkreślał, to zachowanie nieodpowiedzialne, bo oszczędzanie jest istotne.

Zaś jak tłumaczył Norbert Konarzewski z Fundacji Kronenberga, instytucje finansowe świetnie zdają sobie sprawę z mechanizmów, jakie rządzą finansami większości Polaków i umiejętnie z tej wiedzy korzystają. - Aż 64 proc. Polaków deklaruje, że stać ich na bieżące wydatki. Zaś dodatkowe zakupy, np. nowa pralka czy lodówka stanowią dla nas problem. Dlatego sięgamy po finansowanie zewnętrzne: pierwszym wyborem jest rodzina, potem szybkie kredyty - mówił zaś Paweł Kunat, ekspert rynku finansowego. Jak przekonywał, dlatego niezbędna w Polsce jest szersza edukacja finansowa.

oszczędzanie pieniądze skarbonka 1200.jpg
Jak oszczędzać? Postaw sobie realne cele

W jaki sposób i kogo edukować w tym zakresie? O czym jeszcze powinniśmy pamiętać, chcąc zacząć oszczędzać i jak robić to długofalowo i skutecznie? Z jakich narzędzi finansowych najchętniej korzystają Polacy i jakie błędy popełniają m.in. podczas podpisywania umów kredytowych? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Marcin Iwuć (blog "Finanse bardzo osobiste"), Paweł Kunat (ekspert grupy Kruk), Norbert Konarzewski (Fundacja Kronenberga przy banku City Handlowy)

Data emisji: 29.05.2017

Godzina emisji: 15.10

kd/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak