Polskie Radio
Section05
oszczędzanie

Eksperci: dobra sytuacja na rynku pracy pozwala Polakom patrzeć w przyszłość z większym optymizmem

Polscy konsumenci z coraz większym optymizmem patrząc w przyszłość. Cenią sobie dobrą sytuację na rynku pracy i wzrost wynagrodzeń przewyższający już inflację. Czekają oczywiście na to co zdarzy się z VAT na żywność i cenami energii ale podobnie jak wojak Szwejk coraz częściej twierdzą, że "jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było"  - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Mariusz Adamiak dyrektor biura strategii rynkowych banku PKO BP i Piotr Soroczyński, główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rynek pracy inflacja oszczędzanie depozyt emerytura konsument recesja

Wiceprezes z PFR: środki w PPK systematycznie rosną i są w pełni bezpieczne

- Wartość aktywów w Pracowniczych Planach Kapitałowych wynosi ponad 20 mld złotych, a liczba uczestników zbliżyła się do 3,4 mln osób - powiedział Bartosz Marczuk, wiceprezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia. Dodał, że środki zgromadzone w PPK są bezpieczne.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA oszczędności oszczędzanie PPK Bartosz Marczuk emerytura

Raport: ponad 70 proc. Polaków wierzy, że państwo zadba o ich emerytury, ale zbyt mało oszczędzają

Ponad 70 proc. Polaków wierzy, że państwo zadba o ich świadczenia emerytalne, a 40 proc. nie zabezpiecza finansowo swojej przyszłości - wynika z raportu "Długie jutro". Wskazano, że 22 proc. Polaków nie ma żadnych oszczędności, a 17 proc. ma je na więcej niż rok.
Zobacz więcej na temat:  gospodarka polska emerytura społeczeństwo praca rynek pracy oszczędności oszczędzanie

ART. SPONSOROWANY Światowy Dzień Oszczędzania – trendy na rynku produktów oszczędnościowych

31 października przypada Światowy Dzień Oszczędzania. U podstaw tej ustanowionej niemal sto lat temu inicjatywy legło przekonanie, że  kluczem dla zapewnienia  stabilnego i długotrwałego rozwoju społeczeństw jest promowanie idei oszczędzania. Jakie dziś produkty oszczędnościowe cieszą się największą popularnością? Jakie są obecnie trendy w oszczędzaniu? 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bank oszczędzanie konto oszczędnościowe obligacje Pekao