X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak poradzić sobie z problemem smogu?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 11:43
Według danych NIK, przytaczanych przez Piotra Firana, Polska ma najbardziej zanieczyszczone powietrze ze wszystkich krajów Unii Europejskiej. Czy można skutecznie walczyć ze smogiem? - Tak - mówią eksperci.
Audio
  • Jak skutecznie walczyć z problemem smogu? (Czat Czwórki)
Ілюстрацыйны здымакFoto: shutterstock

smog 1.jpg
Smog zabija twoją inteligencję

Tlenki siarki, tlenki azotu, tlenki węgla, sadza, aldehydy oraz trudno opadające pyły, tzw. pyły zawieszone - to składniki "mgły" czyli smogu. Problem smogu to wynik transportu samochodowego, ale także emisji pyłów z ogrzewania budynków spalaniem śmieci, m.in. plastiku. Najgorzej jest w Małopolsce i na Śląsku, gdzie stężenie pyłów przekracza miejscami 900 proc. normy. - Walka ze smogiem wymaga działań kompleksowych z wielu stron - mówił Borys Lewandowski, a jak przekonywała Agnieszka Drozd, to wymagałoby zmiany naszego stylu życia i myślenia o środowisku. - Nie możemy cały czas brać, korzystać z dobrodziejstw środowiska. Trzeba mu pomóc - mówiła ekspertka.

Co każdy z nas może zrobić, by pomóc w ochronie środowiska? Ile czasu potrzeba na zmianę naszych starych przyzwyczajeń? Czy kary to skuteczna metoda walki ze smogiem? I dlaczego mamy w Polsce tak naprawdę "dwa smogi"? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. A o tym, w jaki sposób bronimy się przed smogiem? To sprawdzała Weronika Puszkar.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Agnieszka Drozd (Warszawski Alarm Smogowy), Borys Lewandowski (Komisja Środowiskowa Stowarzyszenia Miasto jest nasze), Maciej Psych-Smykowski (kampania Polska oddycha, grupa śląska)

Data emisji: 31.01.2019

Godzina emisji: 15.11

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak