X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy potrafimy skutecznie walczyć z hejtem?

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 17:17
Co trzeci nastolatek spotyka się w sieci z nienawistnymi lub poniżającymi treściami kierowanymi do innych internautów. Co drugi - pada ich ofiarą - wynika z badań EU Kids Online 2018. Zdecydowana większość hejtujących uważa, że zamieszczając w sieci krytyczne oceny - wyraża tylko swoją opinię.
Audio
  • Hej w sieci - z czego wynika i jak z nim walczyć? (Czat Czwórki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Burdun Iliya

- Dzieci zdecydowanie nie wiedzą, co zrobić, gdy padną ofiarami hejtu. Zostają same ze swoim problemem, bo nie wiedzą, z kim o tym porozmawiać, bo czują, że dorośli nie do końca zrozumieją tego, z czym one się mierzą - tłumaczyły ekspertki w Czwórce. I, jak podkreślały, internet jest tylko platformą do uzewnętrzniania nienawiści, która i tak miałaby miejsce na szkolnych korytarzach. - Z badań wynika, że najczęściej sprawcami przemocy internetowej, czyli hejtu są te same osoby, które w realnym świecie też są agresywne. Czyli mają problemy w domu, otoczeniu, z którym sobie nie radzą, więc reagują przemocowo - tłumaczyły rozmówczynie Piotra Firana.   

Z czego wynika fakt, że hejterzy w swoim hejcie widzą wyłącznie "wyrażanie opinii" i jak walczyć z hejtem? Czy warto ignorować negatywne opinie na swój temat w internecie, a może należy oddawać ciosy? I jak przy tym samemu nie dać się zranić? O walce z hejterami - w nagraniu dyskusji ze studia Czwórki.

A o hejcie w świecie gwiazd i czerwonych dywanów Weronika Puszkar rozmawiała z Rafałem Mroczkiem. - Wielu aktorów czy celebrytów mówi, że hejt internetowy po nich "spływa". Ale wiemy, że to oczywiście nieprawda - przekonywał aktor. Jak on sam reaguje na hejt pod swoim adresem? To także w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Ewa Dziemidowicz (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, terapeutka, ekspertka ds. bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie), Iwona Byśkiniewicz (psychotraumatolog), Ewa Krupa (Fundacja Orange, współtwórca kampanii #jestnaswiecej)

Data emisji: 27.03.2019 

Godzina emisji: 15.09

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak