Jak zrobić dobre zdjęcie z drona?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2022 13:46
Robienie zdjęć przy pomocy dronów nie jest łatwe, a robienie dobrych zdjęć dzięki nim, to już bardzo złożony proces. Jak się tego nauczyć?
Jak robić zdjęcia przy pomocy dronów?
Jak robić zdjęcia przy pomocy dronów?Foto: Davizro Photography/Shutterstock

Program rozpoczniemy od materiału dotyczącego kolejnych rozwiązań wprowadzanych przez Google. Tym razem deweloperzy zaprojektowali całą czcionkę internetową złożoną z kolorowych emotikonów o wysokiej rozdzielczości. Jak to wygląda i komu ma służyć? O tym w pierwszej części audycji. 

W audycji sprawdzimy, czy robienie zdjęć przy pomocy dronów rzeczywiście jest łatwe. W końcu - teoretycznie - wystarczy odpowiedni sprzęt i telefon. Jednak to nie jest wcale takie proste. Warto wiedzieć, że latać można tylko mając odpowiednie uprawnienia oraz konkretną aplikację, która wskazuje gdzie znajdują się inne drony. Jak wykonuje się taki lot? Co najciekawiej wychodzi na tego typu zdjęciach? To sprawdzimy po godz. 17.30. 

Czytaj także:

Po godz. 18.05 porozmawiamy ze zwycięzcami konkursu "Zbuduj łazika z recyklingu". Studenci z Politechniki Świetokrzyskiej do swoich łazików wykorzystali min. obudowę z komputera stacjonarnego, ramę drukarki czy elementy z hulajnogi elektrycznej. Sonda kosmiczna, która zwyciężyła w konkursie Zbuduj łazika z recyklingu, została zbudowana w 90 procentach z materiałów pochodzących z recyklingu. Więcej o konkursie opowiedzą finaliści konkursu: Maciej Niziński, który zdobył I miejsce w tegorocznej edycji konkursu oraz Kacper Reczyński, który zdobył III miejsce w tegorocznej edycji konkursu

W programie także:

  • Serwis kulturalny
  • Serwis muzyczny

***

Na audycję TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem zapraszamy w poniedziałek (19.09) po godz. 17.05. Program poprowadzi Mateusz Kulik

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka technologie internet