Pandemia przyspieszy globalną cyfryzację?   

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 13:14
Od Wuhan, przez Warszawę, aż do Nowego Jorku - lokalne biznesy, wielkie firmy, startupy, organizacje sąsiedzkie i nawet szkoły szybko poznają możliwości nowych technologii.
Audio
  • Rozwój nowych technologii w dobie pandemii - rozmowa z Mają Wiśniewską (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Yarrrrrbright

widok Rysów Rysy tatry zakopane góry panorama free shut 1200.jpg
Wielki Mur Chiński, Machu Picchu, Mount Blanc - zwiedzamy bez wychodzenia z domu >>>

Pandemia COVID-19 sprawiła, że cały świat w przyśpieszonym tempie odkrywa nowe zastosowania cyfrowych narzędzi. Życie zawodowe, rozrywka i zakupy przeniosły się do sieci. Podstawą działania wielu firm są teraz telekonferencje, w gastronomii z dnia na dzień trendem stały się ghost kitchens, a lokalne biznesy sprzedają online bony do wykorzystania za kilka miesięcy. - Rynek pokazuje, że wideorozmowy mogą pozostać z nami na dłużej - tłumaczyła Maja Wiśniewska z firmy Smsapi. - Firmy, nawet jeśli przeszły całkiem na pracę zdalną, wciąż potrzebują kontaktu ze swoimi pracownikami - tłumaczyła ekspert.

ZOBACZ TAKŻE Zostań w domu z Czwórką - koncerty, podcasty, nauka >>>

Kolejnym elementem naszego życia stały się są zbiórki organizowane przez fundacje i osoby prywatne, czy wydarzenia kulturalne, prowadzone przez artystów przeróżnych dziedzin. - Ludzie potrzebują nie tylko kontaktu ze sobą nawzajem, ale też ze swoimi ulubionymi wykonawcami. Koncerty ogląda wiele tysięcy osób - mówiła ekspert. W branży gastronomicznej, jak tłumaczyła Maja Wiśniewska, hitem stały się bony, które po opłaceniu teraz, wykorzystać będziemy mogli po okresie pandemii. - Popularne są także ghost kitchens. To nowy trend, oznacza restauracje, które sprzedają tylko online i tylko na wynos. Zapewniają też bezpieczny, bezdotykowy dowóz, co jest teraz szczególnie istotne - opowiadała w rozmowie z Czwórką. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Jakub Jamrozek

Data emisji: 07.04.2020

Godzina emisji: 8.41

kd

Czytaj także

"Rap Tycoon". Powstaje wirtualny raperski świat

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 12:00
Akcja gry rozpoczyna się w latach 80-tych ubiegłego wieku. Gracz wciela się w rapera, który w wynajętym mieszkaniu zakłada swoje pierwsze studio muzyczne. To, jaką drogę kariery wybierze, zależeć będzie tylko wyłącznie od niego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Skan twarzy obowiązkowy przy rejestracji telefonu. To już w Chinach

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 15:12
Od początku grudnia 2019 roku Chińczycy, wchodząc w posiadanie nowego telefonu muszą wyrazić zgodę na wykonanie skanu swojej twarzy. Tamtejsze władze mówią o większym bezpieczeństwie, ale obywatele obawiają się inwigilacji i nadmiernej kontroli.
rozwiń zwiń