Apka dla Ukraińców do nauki języka polskiego - jak to działa?

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2022 15:05
Powiemy, jak działa aplikacja do nauki języka polskiego dla Ukraińców, ale także sprawdzimy, jak wygląda nieśmiertelność w metawersie.
Alternatywna rzeczywistość i aplikacje do nauki polskiego - to tematy audycji TOP
Alternatywna rzeczywistość i aplikacje do nauki polskiego - to tematy audycji "TOP" Foto: Shutterstock.com

Dzięki alternatywnej rzeczywistości metaverse możemy iść do pracy w wirtualnym biurze, a następnie odwiedzić ulubioną restaurację i zjeść pikselowego burgera. Teraz czeska firma zajmująca się wirtualną rzeczywistością Somnium Space buduje tryb "Live Forever", aby ludzie mogli m.in. odwiedzać tam swoich zmarłych krewnych. Dzięki sztucznej inteligencji postacie mają być niezwykle zbliżone do swoich prawdziwych pierwowzorów. Jak to działa - to sprawdzimy w pierwszej części audycji. 

W programie powiemy także o specjalnej bezpłatnej aplikacji, która powstała, by pomagać Ukraińcom nauczyć się języka polskiego. Odnalezienie się w nowym miejscu nigdy nie jest łatwym zadaniem, a dla wielu nowoprzybyłych, barierą jest język. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom stworzono darmowy kurs do nauki języka polskiego.

Po godz. 18.05 zajrzymy na polskie drogi. Niebawem wprowadzone zostaną kolejne przepisy, które znacznie utrudnią życie kierowców, bo na kupno nowego "normalnego" auta zostało niewiele czasu. Od 6 lipca 2022 roku każde nowe auto będzie musiało skarcić kierowcę odpowiednim dźwiękiem za przekroczenie prędkości lub ograniczyć mu dostępną moc. To kolejny sposób Unii Europejskiej na zmniejszenie śmiertelności na drogach. 

W programie zaprosimy także na serwisy kulturalny i muzyczny. 

***

Na audycję TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem zapraszamy w czwartek (28.04) po godz. 17.05. Program poprowadzi Jan Olejniczak.

kd

 

Czytaj także

Pink Floyd nagrał utwór wspierający Ukrainę. Teledysk zobaczyły już miliony

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2022 17:26
Jeden z najbardziej znanych zespołów rockowych świata, Pink Floyd, nagrał piosenkę "Hey, Hey, Rise Up", dedykowaną Ukrainie walczącej z rosyjską agresją. W utworze zamieszczonym w czwartek na platformie YouTube wykorzystano fragmenty znanej ukraińskiej pieśni patriotycznej.
rozwiń zwiń