Polskie Radio
Section05
technologie mobilne

Czy jesteśmy na podsłuchu? Zagrożenia płynące z nowych technologii

Technologiczne korporacje wiedzą o każdym użytkowniku więcej, niż sądzimy. Gdy ktoś rozważa zakup zwierzątka domowego, w przeglądarce internetowej pojawiają nam się dopasowane zdjęcia i oferty artykułów proponowanych przez sklepy zoologiczne. Bazy danych używanych przez nas platform społecznościowych skwapliwie protokołują to, na co zwracamy uwagę. Jakie są triki gigantów? Na czym polegają podsłuchujące głośniki? 
Zobacz więcej na temat:  nowoczesne technologie technologie technologie mobilne Trójka smart Mateusz Drozda Paweł Turski społeczeństwo

Targi elektroniki CES 2022 w Las Vegas. Krótsze i w bardziej wirtualnej formie

W Las Vegas trwają największe na świecie targi elektroniki CES 2022. W tym roku z powodu pandemii zostały skrócone o jeden dzień - potrwają od 5 do 7 stycznia, a wielu technologicznych gigantów, takich jak: MSI, AMD, Intel, Meta, Google czy Amazon, odwołało swój fizyczny udział w wydarzeniu i przedstawia swoje rozwiązania tylko wirtualnie.
Zobacz więcej na temat:  targi GOSPODARKA motoryzacja innowacje technologie technologie mobilne

Prof. Andrzej Zybertowicz: smartfon to nie narzędzie, to władca

Czy człowiek panuje jeszcze nad postępem technologicznym? Czy rewolucja cyfrowa to tylko wielkie dobrodziejstwo dla człowieka czy także wielkie zagrożenie dla ludzkości? Czy w zalewie informacji mediów cyfrowych możliwe jest samodzielne odnalezienie tego, co dobre i piękne? Między innymi na te pytania Piotr Gontarczyk szukał odpowiedzi w rozmowie z prof. Andrzejem Zybertowiczem.
Zobacz więcej na temat:  Trójka nowe technologie internet internet rzeczy smartfony smartfon technologie mobilne oświecenie Andrzej Zybertowicz piotr gontarczyk społeczeństwo