Polskie Radio
Section05
technologie mobilne

Technologia 5G. "Nie wpływa negatywnie na zdrowie człowieka"

Od lat niektóre środowiska walczą z sieciami komórkowymi, sugerując, że technologia 5G może być niebezpieczna dla naszego zdrowia. - Badania nad polem elektromagnetycznym w kontekście zdrowia prowadzone są od dziesięcioleci i na tę chwilę nie stwierdzono, że pole elektromagnetyczne o wartościach dopuszczalnych wpływa jakkolwiek negatywnie na zdrowie człowieka - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Jakub Kwiecień z Instytutu Łączności.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Izabela Kostyszyn technologie mobilne sieć 5G

Z jakimi problemami będziemy zmagać się za kilka lat?

Samotność, wyobcowanie, niepewność jutra, uzależnienia, lęk o zdrowie własne i najbliższych - to skutki, z jakimi mierzymy się po wybuchu wojny na Ukrainie, czy pandemii koronawirusa. - Konsekwencje będą z nami jeszcze przez długie lata - przestrzegała dr Iwona Nowakowska z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka technologie technologie mobilne Weronika Puszkar psychologia

Sieć piątej generacji. Cyfrowa Polska o przełomowym znaczeniu nowej technologii dla rozwoju kraju

Długo oczekiwana aukcja 5G będzie momentem przełomowym dla budowy sieci piątej generacji w Polsce w 2023 roku - prognozuje Związek Cyfrowa Polska. Wskazuje, że sieć nowej generacji pomoże automatyzować i robotyzować produkcję przemysłową, co w efekcie przyczyni się do wzrostu polskiej gospodarki.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA telefonia komórkowa telefonia internetowa telefonia ip technologie mobilne