Ms. Obsession. To ona wyda płytę z Czwórką!

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2017 18:15
Znamy już laureatkę konkursu audycji "Wydaj płytę z Będzie głośno!". Radiowa Czwórka razem z Agencją Muzyczną Polskiego Radia debiutancki krążek wyda Ms. Obsession. 
Audio
  • Ms. Obsession o udziale w konkursie Czwórki i pomyśle na swój debiut (Będzie głośno/Czwórka)
Ms. Obsession, czyli Aleksandra Warchoł pochodzi z Chełmna. Oprócz śpiewania zajmuje się pisaniem tekstów oraz produkcją muzyczną
Ms. Obsession, czyli Aleksandra Warchoł pochodzi z Chełmna. Oprócz śpiewania zajmuje się pisaniem tekstów oraz produkcją muzyczną Foto: mat. promocyjne

Norbert Borzym Ms. Obsession nie ogranicza się do jednego stylu. W jej twórczości słychać muzykę elektroniczną, soul, r&b, trip-hop, a nawet rock. Są też emocje. I to wszystko sprawia, że te kompozycje poruszają słuchacza

- Ms. Obsession jest młodą, ale za to bardzo dojrzałą artystką. Świadoma swoich kompozycji i produkcji. W jej piosenkach jest powiew świeżości, to bardzo dobrze przygotowana solidna porcja muzyki. Tutaj treść równoważy się z formą - uzasadnia wybór Damian Sikorski, pomysłodawca konkursu i gospodarz audycji "Będzie głośno!". 

Świeżość brzmienia Ms. Obsession docenia także Hanna Dołęgowska, Dyrektor-Redaktor Naczelny Czwórki. - W jej muzyce jest coś nowego, wokalistka zwraca uwagę brzmieniem głosu i sprawia, że chce się słuchać kolejnych utworów. I jestem przekonana, że będzie o niej głośno także za sprawą "Będzie głośno!" w Czwórce - tłumaczy. Szef muzyczny Czwórki zwraca zaś uwagę na profesjonalizm zwyciężczyni. - Ms. Obsession zaproponowała nowoczesne brzmienie, zróżnicowane utwory i interesujące interpretacje. Słychać w jej muzyce dbałość o szczegóły i pomimo niezbyt łatwych piosenek, pewnego rodzaju przebojowość. Tego rodzaju połączenia staramy się prezentować w muzyce, którą gramy na antenie - mówi Jacek Kruczek.

Ula Kaczyńska Ms. Obsession nie boi się ładnych melodii, współpracuje z ambitnymi producentami. To artystka w naszym, Czwórkowym klimacie 

Konkurs "Wydaj płytę z Będzie głośno!" trwał od 1 lipca do 15 sierpnia. Należało spełnić dwa warunki: mieć gotowy materiał na płytę i nie być związanym kontraktem z wytwórnią fonograficzną. W trakcie trwania wakacji w audycji "Będzie głośno!" słuchacze mogli zapoznać się z utworami zgłoszonych artystów. - Zgłosiło się ponad stu artystów - mówi Sikorski. - To były profesjonalnie przygotowane nagrania ambitnej muzyki z ciekawymi tekstami, od rocka, przez pop, elektro, hip-hop, reggae, aż po muzykę klasyczną! Pokazuje to, że mamy w Polsce wielu tak zdolnych muzyków, którzy pragną zaistnieć na scenie - dodaje.


Ms. Obsession i Damian Sikorski Ms. Obsession i Damian Sikorski

Premiera albumu laureata konkursu planowana jest na przełom października i listopada w studiu radiowej Czwórki. Koncert wyróżnionego artysty odbędzie się we wrześniu a laureata na przełomie października i listopada.

Co o wygranej powiedziała sama artystka? W jaki sposób zamierza świętować wygraną i jak powstawał materiał na jej debiutancką płytę? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Ms. Obsession.

***

"Będzie głośno!" to jedyny w Polsce program radiowy, który umożliwia nieznanym muzykom dotarcie ze swoimi kompozycjami do szerokiej publiczności. Zespoły, które zgłaszają się za pośrednictwem strony czworka.online zapraszane są do audycji na żywo, aby zaprezentować się zarówno w rozmowie, jak i w mini koncercie akustycznym. Ich utwory zamieszczane są na liście przebojów „Będzie głośno!”. Słuchacze Czwórki codziennie oddają głosy na artystów, którzy najbardziej przypadli im do gustu.

kul/jsz

Czytaj także

Andrzej Smolik i Kev Fox nagrywali u Petera Gabriela

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2017 14:30
- Nowe piosenki powstawały w jednym z najbardziej niezwykłych miejsc na świecie. To mityczne studio, w którym nie ma żadnych barier. Wszystko odbywa się w jednym pomieszczeniu. Nikt ani nic nie odgradza muzyków od reszty świata - opowiadają Andrzej Smolik i Kev Fox.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hora. O elektronice dalekiej od klubowych klimatów

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2017 11:30
Tym razem w audycji przesłuchujemy warszawski duet Hora, czyli kompozytora i producenta Szymona Zielonkę oraz wokalistkę i autorkę tekstów Kasię Stefańską.  
rozwiń zwiń