Andrzej Smolik i Kev Fox nagrywali u Petera Gabriela

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2017 14:30
- Nowe piosenki powstawały w jednym z najbardziej niezwykłych miejsc na świecie. To mityczne studio, w którym nie ma żadnych barier. Wszystko odbywa się w jednym pomieszczeniu. Nikt ani nic nie odgradza muzyków od reszty świata - opowiadają Andrzej Smolik i Kev Fox.
Audio
  • Andrzej Smolik i Kev Fox o nowej płycie, pracy w Real Studios i artystycznej niezależności (Stacja Kultura/Czwórka)
Na 22. gali wręczenia Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk 2016  w kategorii album roku elektronika i alternatywa nagrodę otrzymali Andrzej Smolik i Kev Fox za płytę SmolikKev Fox
Na 22. gali wręczenia Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk 2016 w kategorii "album roku elektronika i alternatywa" nagrodę otrzymali Andrzej Smolik i Kev Fox za płytę "Smolik/Kev Fox"Foto: PAP/Leszek Szymański

Kev Fox Występy na żywo zmieniły brzmienie naszej muzyki. Zaczęliśmy grać bardziej energicznie i dynamicznie

Nowy materiał muzycy zarejestrowali m.in. w Real World Studios Petera Gabriela w Wielkiej Brytanii.- To było trochę stresujące pracować w takim otoczeniu, ale potraktowaliśmy to jako wielki zaszczyt. Z punktu widzenia nagrań Real World Studios jest bezkompromisowe. Możesz tam stworzyć wszystko to, co chcesz - wspomina Kev Fox.

A muzycy chcieli nagrać utwory, które jesienią ukażą się na ich EP-ce. - Mini-album, promowany przez piosenkę "Queen of Hearts", będzie zapowiedzią czegoś większego, ale jeszcze nie wiemy, kiedy wydamy naszą drugą długogrającą płytę - mówi Smolik. 

Smolik Koncerty gramy w trzyosobowym składzie. Lubimy ten zestaw, bo można w nim żonglować emocjami i intymnością

Muzycy przyznają, że w premierowych kompozycjach próbowali oddać ducha tego, co dzieje się na ich koncertach. - Na żywo świetnie nam się gra szybkie numery, chcieliśmy to pociągnąć dalej - tłumaczą artyści i opowiadają m.in. o letniej trasie koncertowej, do której właśnie się szykują oraz o tym, dlaczego pozwalają piosenkom żyć własnym życiem.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 3.05.2017

Godzina emisji: 11.15

kul/jsz

Czytaj także

Hatti Vatti: poszukiwałem dźwięków z dzieciństwa

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2017 12:00
Wydany nakładem wytwórni MOST Records nowy solowy album "Szum" Piotra Kalińskiego to nowoczesna elektronika, w której archiwalne sample są "przyprawą całości". - Ta płyta jest retrofuturystyczna - mówi w Czwórce Hatti Vatti.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Record Store Day. Sety DJ-skie na winylach

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 15:51
Record Store Day to światowe święto promujące kulturę winylową i niezależne sklepy płytowe. Tego dnia Czwórka gościła DJ’ów z ich ulubionymi płytami winylowymi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gorillaz. Szukają ważnych treści w trudnych czasach

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2017 11:00
Prawie 20 lat temu fani kultowego zespołu Blur przeżyli szok - okazało się, że britpop przerzucił się na hip hop. Tak w skrócie powstał muzyczny fenomen Gorillaz - animowany projekt, stworzony przez muzyka Damona Albarna i angielskiego mistrza komiksów Jamiego Hewletta.
rozwiń zwiń