The Great White Lights - czy będzie o nich głośno?

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2020 17:15
Gośćmi Damiana Sikorskiego będą członkowie zespołu The Great White Lights, których utwór znalazł się na składance "Będzie Głośno vol. 2".
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Evannovostro

Kwartet The Great White Lights powstał wiosną 2010 roku. Trzy lata później współpraca muzyków zaowocowała debiutanckim, wydanym własnym sumptem, krążkiem "You're Halfway There", który skumulował wszelkie młodzieńcze fascynacje muzyką rockową. Gdy jednak okazało się, że to dopiero początek drogi, grupa schowała się z powrotem do swojej piwnicy i zaczęła ścigać się z własnym perfekcjonizmem. Dziś muzycy piszą o swojej debiutanckiej płycie: po latach nieustającej pracy, zestaw dwunastu piosenek postanowili powierzyć Przemysławowi "Perle" Wejmannowi - weteranowi polskiej sceny rockowej i producentowi ze smykałką do gitarowych brzmień. Wynik współpracy to ponad godzina muzyki, w której zawarto wszystko od energicznych, nośnych riffów, przez eksperymenty z prog rockiem, elektroniką, na flircie z metalową estetyką kończąc.

Gośćmi będą muzycy grupy The Great White Lights.

***

Na audycję z cyklu "Będzie głośno" w piątek (06.03) po godzinie 18.05 zaprasza Damian Sikorski.

kd


Zobacz więcej na temat: Czwórka Rock Pop
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sedguy ma w kieszeni słońce i królika

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 18:06
Piotr Kazimierczuk na polskim rynku muzycznym obecny jest od lat. Tym razem debiutuje z solowym projektem Sedguy. W rozmowie z Damianem Sikorskim przyznaje: Każdy muzyk pragnie nagrać coś swojego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Riverside po "Wasteland" rusza w trasę. Od Bałkanów po Meksyk

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2020 13:20
- To będzie oczywiście prezentacja krążka "Wasteland", ale zagramy też starsze numery. Kombinowaliśmy z setlistą, więc będą też niespodzianki i zaskakujące elementy - opowiadali Michał Łapaj i Maciej Meller, muzycy Riverside.
rozwiń zwiń