Riverside po "Wasteland" rusza w trasę. Od Bałkanów po Meksyk

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2020 13:20
- To będzie oczywiście prezentacja krążka "Wasteland", ale zagramy też starsze numery. Kombinowaliśmy z setlistą, więc będą też niespodzianki i zaskakujące elementy - opowiadali Michał Łapaj i Maciej Meller, muzycy Riverside.
Audio
  • O historii, ale i muzycznej przyszłości Riverside opowiadają Maciej Meller i Michał Łapaj (Będzie głośno!/Czwórka)
Muzycy  Riverside z Damianem Sikorskim w Czwórce
Muzycy Riverside z Damianem Sikorskim w CzwórceFoto: Czwórka

riverside 1200.jpg
ZOBACZ TAKŻE "Wasteland". Riverside z nowym krążkiem >>>

Riverside tuż przed kolejną światową trasą zagościli w Czwórce, by opowiedzieć o zbliżających się koncertach. Trasa wystartuje jeszcze w lutym, potrwa aż trzy miesiące. Pierwotnie miało to być tylko kilka koncertów w krajach bałkańskich. - Chcieliśmy po prostu pojawić się w miejscach, gdzie zazwyczaj się nie pojawialiśmy. Ale do planowanych punktów podróży zaczęły dochodzić kolejne kraje - opowiadali w Czwórce muzycy Riverside. Zespół zagra m.in. Hiszpanii, ale potem przejedzie przez Bałkany, wystąpi też m.in. w Turcji i na Węgrzech. Muzycy odwiedzą też Amerykę. - W USA będziemy w Miami, przelecimy do Meksyku, a potem do Chile, a ostatecznie do Brazylii, z której wrócimy do Polski - opowiadali w Czwórce. W ojczyźnie wystąpią, m.in. w Poznaniu, Wrocławiu, Gliwicach, Krakowie i Warszawie. Muzycy zdradzili też niektóre kulisy życia w trasie. - To przebywanie ze sobą właściwie 24 godziny na dobę zwłaszcza, jeśli jeździ się busem. Nie można zamknąć się po prostu we własnym pokoju - mówił Michał Łapaj.

W rozmowie z Damianem Sikorskim wspominali także ostatnie trzy lata - czas, który upłynął po odejściu Piotra Grudzińskiego, którego w szeregach Riverside zastąpił Maciej Meller, znany wcześniej m.in. z zespołu Quidam. - Zespół to pewnego rodzaju rodzina. To był okres przejściowy, bardzo ciężki, ale potrzebowaliśmy tego, by móc się poznać nie tylko na scenie ale i poza nią - opowiadał o początkach współpracy Mellera z Riverside Michał Łapaj. A jak tłumaczył sam gitarzysta, dla niego był to przede wszystkim czas ogromnych wyzwań.

W programie muzycy opowiadali o ostatnich wydarzeniach i zapraszali na zbliżające się koncerty. Zdradzili, kiedy możemy spodziewać się kolejnego krążka od Roverside. Wysłuchaliśmy także nagrań z ich ostatniej płyty. POSŁUCHAJ >>>

***

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania pierwszej godziny audycji. W Czwórce zagościli przedstawiciele grupy Poptwory, którzy opowiadali o swoich muzycznych planach. POSŁUCHAJ >>>

Poptwory w Czwórce/fot. D. Sikorski Poptwory w Czwórce/fot. D. Sikorski

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Michał Łapaj (instrumenty klawiszowe, wokal), Maciej Meller (gitara elektryczna) - Riverside

Data emisji: 21.02.2020

Godzina emisji: 19.05

kd/kul

Czytaj także

Adam Wolski o 30-leciu Golden Life: nowe płyty i mnóstwo koncertów

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 10:00
Golden Life powstali w 1987 roku, a ich płytowy debiut miał miejsce już cztery lata później. Do dziś elektroniczna muzyka tej grupy przypada do gustu publiczności i cieszy się uznaniem dziennikarzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Animal Bar: w muzyce liczy się każdy detal

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 11:00
Animal Bar to warszawski zespół grający indie i rocka alternatywnego. Muzycy opowiadali w Czwórce o swojej twórczości i zagrali akustycznie w naszym studiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Igor Seider: na scenie zostawiamy 200 procent siebie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 11:58
Te wakacje były dla Igora Seidera, wokalisty projektów MamaSellita i Igorilla, wyjątkowe. Koncertując z zespołem, pracował jednocześnie nad własnym solowym krążkiem "Wbrew", który ukazać ma się już 29 września.
rozwiń zwiń