"Tańcz" z Marceliną. Retransmisja koncertu artystki. SŁUCHAJ TERAZ

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 19:00
W trakcie Koncertowej Majówki z Czwórką przypominamy koncert Marceliny, który odbył się w marcu 2019 roku w naszym studiu.
Marcelina na koncercie w Czwórce
Marcelina na koncercie w CzwórceFoto: Adrian Zając

Retransmisji koncertu słuchaj tutaj>>>

Marcelina wydała swój debiutancki album zatytułowany po prostu Marcelina w 2011 roku, za który była nominowana do Fryderyka w kategorii Debiut Roku. Od tamtej pory nagrała już 4 solowe albumy, udzieliła się też na kilku innych płytach np. Panny wyklęte, Happysad, June. 

Posłychaj także:

W trakcie Czwórkowego koncertu artystka zaprezentowała piosenki ze swojej ostatniej płyty "Koniec wakacji", w tym przebojowy singiel "Tańcz". Na krążku typowa dla Marceliny forma piosenki i melodyjność utworów została wzbogacona elektronicznymi brzmieniami. Koncerty promujące "Koniec wakacji" wraz z artystką przygotował Daniel Walczak - producent płyt Curly Heads, Dawida Podsiadły, Bokki i Kasi Lins.

Marcelina - Tańcz (Official video) / Marcelina TV

Przy najnowszym albumie Marcelina współpracowała z Kubą Karasiem i Kamilem Kryszakiem, z którymi wyjechała razem w góry. - To była super praca, nic nas nie rozpraszało, siedzieliśmy sobie w domu, widok był oszałamiający, gdy męczyliśmy się sobą lub dźwiękami wychodziliśmy sobie poleżeć na trawie - wspominała artystka w wywiadzie dla Czwórki. - Tę świetną zabawę słychać na tym krążku. Niewiele tam jest tej sentymentalnej Marceliny. W każdej piosence jest nutka pozytywu, teksty z przymrużeniem oka - dodaje. 

Kulisy Kultury: Marcelina o końcu wakacji i początku nowej przygody / Polskie Radio

***

Na retransmisję koncertu Marceliny zapraszamy w piątek (30.04), po godz. 19.00. Audycję "Będzie głośno!" poprowadzi Damian Sikorski.

kul


Zobacz więcej na temat: Czwórka Alternatywa

Czytaj także

Tęskno do latania. Selekcja Joanny Longić

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 13:20
- Dziejszą audycję rozpoczynam tam, gdzie skończyło się nasze ostatnie spotkanie. Wtedy Anna Maria Jopek śpiewała o niebie, dziś w przestworza zabiorą nas m.in. Natalia Przybysz, Marcin Marten oraz Pola Chobot i Adam Baran - zapowiada Joanna Longić.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Król dziękuje. "Nowa płyta to laurka dla fanów"

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 11:30
- Cały czas jestem świadomy tego, co robię, ale był taki moment, kiedy wydawało mi się, że, żeby się spełniać, nie potrzebuję "głasków" od odbiorcy. Liczył się sam akt tworzenia. Teraz jestem już w innym punkcie. Moją muzykę "dopełnia" obecność słuchacza. I za tę obecność bardzo mu dziękuję - mówi Błażej Król. 
rozwiń zwiń