"Raj" The Dumplings. Posłuchaj, jak zagrali w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 20:00
W listopadzie 2018 roku w Czwórce The Dumplings zagrali materiał z płyty "Raj". W piątkowy wieczór przypomnieliśmy pierwszą część tego koncertu. 
Koncert The Dumplings w Czwórce
Koncert The Dumplings w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

Posłuchaj
20:07 CZWÓRKA Bedzie glosno - the dumplings 03 09 2021.mp3 "Raj" w Czwórce - koncert The Dumlings (cz.1) (Będzie głośno!/Czwórka) 

Album "Raj" został w całości napisany, skomponowany i wyprodukowany przez The Dumplings. Muzycznie to wciąż elektro-pop na najwyższym poziomie, w charakterystycznym dla nich stylu, ale w porównaniu do poprzednich produkcji jest zdecydowanie dojrzalej. Wszystkie teksty napisane na płycie są w języku polskim. ​Płyta została nominowana do dwóch Fryderyków - w kategorii album roku pop alternatywny oraz za najlepszą oprawę graficzną. 

Damian-Sikorski-będzie głośno zaślepka.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Audycja "Będzie głośno!" >>>

Czytaj także:

Justyna Święs i Kuba Karaś to zabrzanie, którzy postanowili razem tworzyć podczas konkursu piosenki w 2011 roku. Początkowo grali akustycznie indie rocka, ale potem zdecydowali się pójść w kierunku muzyki elektronicznej. Zadebiutowali w 2013 roku, a na początku 2014 roku nagrali debiutancki album "No Bad Days". Za tę płytę otrzymali Fryderyka w kategorii "Najlepszy debiut", a wydany w 2015 roku krążek "Sea You Later" pokrył się złotem. The Dumplings zostali też ogłoszeni w line-upach takich muzycznych wydarzeń jak Open'er Festival czy OFF Festival. Zagrali też na zagranicznych festiwalach: Liverpool SoundCity i The Great Escape w Brighton, a w Londynie wystąpili razem z zespołem Kamp!

The Dumplings – Przykro Mi [Official Music Video] / The Dumplings


Zobacz
karaś rogucki 1200.JPG
Karaś i Rogucki: opowiadamy historię o nieusuwalnym smutku

Justyna Święs i Kuba Karaś o "Raju": - Nasza trzecia płyta to powrót do naszych czysto elektronicznych brzmień z czasów pierwszej płyty. Mniej w niej jednak jasnych lekkich brzmień, za to dużo mroku i tajemnicy. Zdecydowaliśmy się na to, aby wszystkie teksty były po polsku. Można w nich znaleźć wiele odniesień do różnych tekstów kultury: m.in. filmu "Zapach kobiety", literatury Tołstoja i Cortazara. Postawiliśmy również na krótką, ale treściwą formę, płyta ma 8 utworów.

***

Retransmisja pierwszej części koncertu  The Dumplings odbyła się w audycji "Będzie głośno!" w piątek (03.09). Na kolejną Damian Sikorski. zaprasza już za tydzień (10.09) o godz. 19.30.

mat.prasowe/kul/aw


Czytaj także

The Dumplings X Ula Kaczyńska

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 11:42
The Dumplings w rozmowie z Ulą Kaczyńską zapowiadają nadchodzące projekty oraz trasę „Przykro mi” - serię koncertów po całej Polsce, która ma być formą pożegnania z fanami przed kilkuletnią przerwą. Justyna i Kuba podsumują swoją karierę, opowiadają o inspiracjach, fascynacji Billie Eilish oraz muzyką Labrintha stworzoną na potrzeby serialu „Euforia”. Audycja "Wszystko gra" w każdą środę o 9.00.
rozwiń zwiń

Czytaj także

The Dumplings z pożegnalnym koncertem w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2019 20:00
The Dumplings wyrusza w pożegnalną trasę "Przykro mi". Zespół tworzony przez Justynę Święs i Kubę Karasia, po sześciu latach wspólnego grania, postanowił zrobić sobie przerwę i tymczasowo zawiesić działalność.
rozwiń zwiń