Tribbs coveruje Budkę Suflera. "Lubię ryzykowne rozwiązania"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2021 10:22
Mikołaj Trybulec razem z Moniką "Mimi" Wydrzyńską tworzą Linię Nocną. Jako producent muzyczny Tribbs współpracuje m.in. Oliverem Heldensem, Duncanem Laurence'em i Smolastym.
Tribbs
TribbsFoto: arch. prywatne artysty

Posłuchaj
10:32 CZWORKA Bedzie glosno - mikolaj trybulec 17.09.2021.mp3 Producent muzyczny Tribbs radzi, jak stawiać pierwsze kroki w branży muzycznej (Będzie głośno!/Czwórka) 

Sprawdź
michał fox król 1200.jpg
Michał "Fox" Król: lubię w muzyce czuć miejsce, w którym powstawała

- Od roku szykuję się do solowego przedsięwzięcia i właśnie postanowiłem wydać pierwszy utwór w języku polskim. To cover utworu Budki Suflera "Bal wszystkich świętych". Wybrałem tę kompozycję, bo interesują mnie nieoczywiste i czasami może nawet ryzykowne rozwiązania - opowiada gość Czwórki. - Nie mogę jeszcze zdecydowanie potwierdzić, że będzie z tego krążek, ale zamierzam robić jeszcze więcej muzyki tanecznej.

Tribbs - "Bal wszystkich świętych" / Tribbs

Posłuchaj
Daniel Walczak Damian Sikorski 1200.jpg
Daniel Walczak: nagrywając płytę, dobrze jest pomyśleć o koncertach

Tribbs, mimo stawiania pierwszych kroków na polskim rynku, ma za sobą wiele międzynarodowych projektów. Jest współautorem utworów dla zagranicznych artystów, w tym kilku piosenek, które były prezentowane na festiwalu Eurowizja - w Czechach w 2019 roku, w Hiszpanii w 2020 i w Austrii w 2021. Pół roku temu wypuścił singiel "Whistle" z Laidback Lukiem - autorem wielkiego hitu "Show Me Love". - W tej chwili artyści mają możliwość, żeby cały album stworzyć w domu. Komponowanie, nagrywanie i produkowanie to są czynności, które nie wymagają obecności w profesjonalnym studiu nagraniowym - dodaje rozmówca Damiana Sikorskiego. - Dysponując nawet niewielkim budżetem, można nagrać dobrą płytę. Trzeba się tylko odważyć. 

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Mikołaj Trybulec (producent muzyczny)

Data emisji: 17.09.2021

Godzina emisji: 19.15

kul


Czytaj także

Mary Komasa: idź piosenko do kogoś innego

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 18:50
- Piosenkę piszę nie dłużej niż ona trwa. Jeśli nie daję sobie rady, odpuszczam. Uważam, że taki utwór nie jest mi przeznaczony - mówi Mary Komasa i tłumaczy, dlaczego jej nowy krążek jest muzyką miejsc, ludzi i dorastania.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Skalpel o albumie "Transit": to nasza płyta przejścia

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2020 09:30
Kiedy duet Skalpel z Wrocławia debiutował w legendarnej brytyjskiej wytwórni Ninja Tune, tamtejsi krytycy byli pod wrażeniem, jak wiele świeżości Polacy wnoszą do nieco zastałego języka współczesnej elektroniki. W 2014 roku ukazał się ich trzeci album "Transit", który po 6 latach wraca w nowej, odświeżonej odsłonie. 
rozwiń zwiń