"Będzie głośno!" i koncert grupy Myasta [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 15:20
Zespół Myasta, laureaci czwartej edycji konkursu radiowej Czwórki "Wydaj płytę z Będzie głośno!" wystąpili z koncertem w Czwórce. Zobacz co się działo na scenie w studiu koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana. 
Myasta
Myasta Foto: Bartosz Bajerski/Czwórka

Myasta łączą pozytywną wibrację reggae z innymi stylami, dzięki czemu ich muzyka ma wielowymiarowy charakter. Powstanie grupy zainicjowali w 2015 roku wokalista Michał Kowalski i perkusista Mariusz Mitura wraz z bydgoskimi gitarzystami. Do podstawowego składu sukcesywnie dołączali kolejni muzycy - sekcja dęta, instrumenty klawiszowe i perkusjonalia. Obecnie zespół tworzy ośmiu doświadczonych muzyków z Bydgoszczy, Torunia i nieodległego Chełmna. 

MYASTA - koncert w Czwórce

BEDZIEGLOSNO_myasta_1200x660.jpg
Zespół Myasta zwycięzcą 4. odsłony "Wydaj płytę z Będzie Głośno!"

Za nami w "Będzie głośno!" koncert zespołu Myasta. Grupa zagrała prosto ze studia koncertowego Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana. Po występie członkowie grupy gościli w audycji Damiana Sikorskiego. 

Posłuchaj
07:17 Czwórka/Będzie Głośno - Myasta wywiad 29.10.2021.mp3 Myasta w rozmowie z Damianem Sikorskim (Będzie Głośno/Czwórka)

 

- Gdybym powiedział, że emocje opadły, to bym skłamał. Bardzo dobrze czuliśmy się na Czwórkowej scenie. Cały czas czujemy vibe i cieszymy się, że w końcu udało się zagrać - zdradził po koncercie wokalista grupy Michał "Majki" Kowalski.

- Dużo dobrej muzyki nam przynieśliście i w tych trudnych czasach Wasza muzyka była ukojeniem. To co podkreślaliście dziś na scenie - jest w niej dużo szacunku - mówił prowadzący audycję Damian Sikorski. - Ten rodzaj muzyki też związany jest z szacunkiem, miłością i wdzięcznością. To się aż wylewa, a koncertowo jesteście petardą - dodał.

Mimo pandemii, od ubiegłego roku, zespół występował przed publicznością. - Staramy się dzielić z ludźmi i muzyką i słowem. Jesteśmy dla ludzi, oni są z nami. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni - mówili członkowie zespołu. - Przez ostatni rok koncertów nie było tak dużo, jak w poprzednich sezonach, jednak udało nam się zagrać kilka fajnych, m.in. na Czwórka Reggae Contest na Ostróda Reggae Festiwal. Cieszy nas, że mamy grupę fanów, którzy za nami jeżdżą gdziekolwiek byśmy nie grali. To jest niesamowite, towarzyszą nam od pierwszego koncertu.

Posłuchaj
05:39 Czwórka/Będzie Głośno - Michał "Majki" Kowalski i Dawid Albaaj 29.10.2021.mp3 Michał "Majki" Kowalski i Dawid Albaaj w Czwórce (Będzie Głośno/Czwórka)

Gościem specjalnym Myasta był Dawid Albaaj, który wystąpił gościnnie razem z zespołem na scenie Czwórki. - Z Majkim nie tylko na scenie, ale też poza sceną jesteśmy przyjaciółmi i uzupełniamy się. Miałem zaszczyt pojawić się na krążku Myasta - mówił Dawid. - Dobrze nam się współpracuje i lubimy ze sobą grać. Być może ta współpraca będzie się rozwijać. 

 Zobacz także:

Źr. Czwórka/MYASTA - Tańcz

Audycja Czwórki "Będzie głośno!" oraz towarzyszący jej konkurs "Wydaj płytę z Będzie Głośno!" skierowane są do młodych niezależnych twórców i wykonawców, którzy, oprócz możliwości zaprezentowania swoich nagrań w Czwórce i rozmowy podczas audycji "Będzie głośno!" dostają raz w roku szansę debiutu płytowego poprzez udział w konkursie. Latem 2021 roku odbyła się 5. edycja "Wydaj płytę z Będzie Głośno!". Zwyciężyła wokalistka Wrona, której debiutancki album ukaże się 5 listopada.

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Michał "Majki" Kowalski, Marcin Pankowski (Myasta), Dawid Albaaj (wokalista, autor tekstów)

Data emisji: 29.10.2021

Godzina emisji: 19.09

mat. pras./kd/aw

Czytaj także

Łąki Łan ponownie w Czwórce [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 19:50
Koncert Łąki Łan po raz kolejny w Czwórce. Zapraszamy na koncert, który odbył się w ramach sylwestrowych występów inaugurujących działalność Sceny Muzycznej Polskiego Radia. Przypominamy go jeszcze raz!
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Raj" The Dumplings. Posłuchaj, jak zagrali w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 20:00
W listopadzie 2018 roku w Czwórce The Dumplings zagrali materiał z płyty "Raj". W piątkowy wieczór przypomnieliśmy pierwszą część tego koncertu. 
rozwiń zwiń