Wrona o "Double Tap": zawsze chciałam nagrać kolorowego cyberpunka

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 10:32
- Klip utrzymany jest w stylistyce gamerskiej, futurystycznej, jest trochę cyberpunkowy. Ten pomysł przyszedł mi do głowy już dawno temu - opowiadała w rozmowie z Czwórką Weronika "Wrona" Jasiówka.
Wrona na planie teledysku do Double Tap
Wrona na planie teledysku do "Double Tap"Foto: mat. promocyjne Czwórka

wrona sesja 1200.jpg
Wrona przed premierą: "Double Tap" to część mnie

5 listopada 2021 roku w sklepach i serwisach streamingowych pojawił się krążek "Sen o smaku lukrecji", płyta laureatki tegorocznego konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!". Promuje go singiel "Double Tap". - To jest głównie taki "obrazek", bo zresztą o tym traktuje tekst utworu. Ludzie czują się w sieci właśnie jak takie "obrazki". Zdarza nam się definiować siebie przez pryzmat liczby lajków pod zdjęciem i zaangażowania ludzi w naszą twórczość - tłumaczyła Wrona.

Posłuchaj
10:06 czwórka wrona 2021_11_05-06-28-02.mp3 Wrona opowiada o powstawaniu klipu do numeru "Double Tap" (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

Zobacz także:

Jak wspominała, plan na taki teledysk powstał już trzy lata temu. - To miało być kolorowe, ale nie chciałam, by było infantylne i przerysowane - tłumaczyła Wrona. - Zamarzył mi się teledysk w klimacie futurystycznym, ale nie w klimacie lat 80. Dziś widzę, że wyszło spełnienie moich dziecięcych marzeń. 

Wrona Będzie Głośno - grafika 1200.jpg
Weronika "Wrona" Jasiówka laureatką 5. edycji konkursu "Wydaj Płytę z Będzie Głośno!"

ZOBACZ TAKŻE Koncerty w Czwórce >>>

Pierwsza scena to jazda samochodem, w okularach prowadzącej pojazd artystki migają obrazy. - Lubię, gdy teledysk jest przedłużeniem treści utworu. Nie jest ani dosłownym pokazaniem tekstu, ani nie jest od niego zupełnie oderwany. Tym razem chciałam spojrzeć na ludzi po drugiej stronie "szkieł" i dostrzec w nich prawdziwe, normalne, czujące osoby, a nie byty, które służyć mają wyłącznie komercyjnym celom. 

Źr. Wrona/Double Tap (Behind The Scenes)

Jak zdradziła artystka, sceny z maskami były zrobione spontanicznie. - Lubię mieć wszystko zaplanowane od A do Z, ale z drugiej strony fajnie, jeśli pojawiają się niespodzianki. To także wyszło niespodziewanie. Chcieliśmy nagrać te kadry w formie przebitek, bo pomyśleliśmy, że będzie to fajny i creepy motyw - mówiła Wrona. Teledysk kręcony był w nieoddanym jeszcze do użytku garażu podziemnym we wrześniu 2021 roku. - Chodziło nam właśnie o to, by przestrzeń była surowa, i by można ją było ograć głównie światłami - podkreślała.

Zobacz także:

Wrona to założycielka i perkusistka żeńskiego zespołu rockowego Brain's All Gone, z którym zagrała ponad 200 koncertów, nie tylko w Polsce i dotarła do półfinału jednego z telewizyjnych konkursów muzycznych. W 2018 roku Wrona rozpoczęła działalność solową, a jej głos można było usłyszeć na singlu "Divide & Conquer" kalifornijskiego duetu Dj La Riots.

Dziś w audycji "Będzie głośno!" Wrona wystąpi z koncertem na Czwórkowej scenie. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>>

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzi: Szymon Jaworski

Materiał przygotowała: Oliwia Krettek 

Data emisji: 05.11.2021

Godzina emisji: 6.20

kd