Martin Lange: różnimy się, i to podstawa naszej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 20:40
- Czasami jesteśmy frontmanami, czasami sidemanami, a czasami ghostwriterami. Wydaje mi się, że ta umiejętność wchodzenia z roli w rolę pomogła nam stworzyć duet Martin Lange - opowiadają Michał Lange i Marcin Makowiec.
Martin Lange
Martin LangeFoto: osiemdziewiec/mat. prasowy

Posłuchaj
13:03 CZWÓRKA Bedzie glosno - martin lange 19.11.2021.mp3 Martin Lange o tym, jak na bazie doświadczeń pracy z innymi artystami zbudować własną, muzyczną wrażliwość (Będzie głośno!/Czwórka)

Martin Lange - Kłamiesz (Official Video) / Martin Lange

 

Można coś z tych współprac usłyszeć w naszych utworach z tego względu, że my się przy współpracy z innymi artystami uczymy. Czerpiemy od nich. I to wszystko łączy się na tej płycie Martin Lange

Michał Lange i Marcin Makowiec na rynku muzycznym nie są debiutantami: mają za sobą współpracę m.in. z Kasią Lins, Reni Jusis i Rosalie. Teraz postanowili zaprezentować słuchaczom zupełnie nowe, autorskie oblicze, czyli duet Martin Lange. - W naszej pracy doszliśmy do momentu, w którym piosenki przygotowywane dla innych artystów były bardziej nasze niż ich. I to był punkt zapalny dla powstania duetu - wspominają muzycy.

Sprawdź także:

Jesteśmy z Trójmiasta - miasta wolności i otwartości. Słuchając naszych piosenek, można odnieść wrażenie, że niektóre aranże są bardziej ascetyczne. Zrobione z "powietrzem" Martin Lange

Jak dotąd Martin Lange wydał kilka dobrze przyjętych singli - m.in. "Kłamiesz" i "Strach" w wersji live session. Ale na ich debiutancką płytę musimy poczekać do 2022 roku. - Płyta jest już gotowa, choć po oficjalnym zakończeniu nagrań jeszcze w niej dłubaliśmy. Ale myślę, że 95 proc. materiału zrobiliśmy już za pierwszym podejściem. Mamy nadzieję, że już wkrótce to usłyszycie - zapowiadają goście Czwórki.

Martin Lange – Strach (live session) / Martin Lange

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: Michał Lange i Marcin Makowiec (duet Martin Lange)

Data emisji: 19.11.2021

Godzina emisji: 19.17

kul

Czytaj także

Klaudia Szafrańska: chcę widzieć więcej i czuć mocniej

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 11:00
Z Michałem Wasilewskim tworzy XXANAXX, śpiewała z Quebonafide, Rasmentalismem oraz Tym Typem Mesem. Teraz wychodzi z damsko-męskich duetów i piosence "Niedoskonały" pokazuje kobiecy świat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tribbs coveruje Budkę Suflera. "Lubię ryzykowne rozwiązania"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2021 10:22
Mikołaj Trybulec razem z Moniką "Mimi" Wydrzyńską tworzą Linię Nocną. Jako producent muzyczny Tribbs współpracuje m.in. Oliverem Heldensem, Duncanem Laurence'em i Smolastym.
rozwiń zwiń