Let's Rewind. Dwie dekady z Noviką

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 13:20
Trudno wyobrazić sobie polską scenę klubową bez Noviki. I trudno sobie wyobrazić że od debiutu tej niezwykle aktywnej na scenie i klubowych parkietach artystki minęło już 20 lat. 
Novika
NovikaFoto: fot. Eliza Krakówka / mat. promocyjne: Novika

Wszystko zaczęło się od piosenki "Where Is The Love" zespołu Futro, zamieszczonej na płycie dołączonej do legendarnego magazynu muzycznego "Machina". W 2001 roku światło dzienne ujrzało pierwsze oficjalne wydawnictwo z udziałem Noviki - piosenka "T.Time" nagrana z Andrzejem Smolikiem na jego pierwszy, kultowy album. Reszta jest historią, która wciąż się pisze. A jej najnowszym rozdziałem jest płyta "Novika 2.0" z reinterpretacjami klasyków Noviki - w nowych wykonaniach. Jest to swoista klamra do albumu "Feat. Novika" z 2004 roku, na którym zgromadzone były gościnne "featuringi" Kasi z początku jej kariery. Tym razem to ona wybiera do współpracy rodzime talenty, które śpiewają jej piosenki. Pierwszą zapowiedzią albumu był utwór  "Od dziecka" z udziałem Skubasa i jego syna Borysa. Potem przyszła pora na Baascha i "Perfect Beach". Każdy z utworów, który trafił na płytę został nagrany przez innego artystę. Co łączy je wszystkie? Klimat. Oraz zrozumienie wzajemnie swoich intencji. Na tej płycie goście nie są gośćmi - są w domu, u siebie.

Baasch /Novika/ Meeting By Chance/ Rafał Dutkiewicz - Perfect Beach / novikatv

W pierwszej godzinie audycji pojawi się Julia Rover. Artystka rozpoczyna swoją przygodę z tworzeniem muzyki i wchodzi w świat debiutantów. W ciągu ostatnich miesięcy wydała dwa single, na kanałach streamingowych ukazał się remiks jednego z nich w wykonaniu Rat Kru. Oprócz swoich singli Julia od lat uwielbia śpiewać covery znanych piosenek.

Julia Rover - Erase / Rewind (The Cardigans Cover) / Nervous Breakdown Studio

***

Na audycję "Będzie głośno!" zaprasza Gosia Jakubowska - w piątek (03.12), po godz. 18.00.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka elektroniczna

Czytaj także

Neurotyczny soul do tańca. Nela Szadkowska zapowiada EP-kę

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2021 13:30
- Moje tempo pracy jest wolniejsze niż u innych artystów, bo muzyką zajmuję się w czasie wolnym, "po godzinach". Wiem, że wymagam od swoich słuchaczy cierpliwości, ale już wkrótce wydam debiutancką EP-kę - opowiada Nela Szadkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Catz ‘n Dogz. W kierunku danceflooru

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 19:03
Polscy producenci, didżeje, właściciele wytwórni Pets przez lata zapracowali na uznanie na międzynarodowej i rodzimej scenie muzyki tanecznej. W audycji usłyszeliśmy ich set z klubu Floyd w Miami. 
rozwiń zwiń