Pepe.: moja muzyka musi oddychać

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 15:30
Wydanie tej płyty miało mi pomóc w odnalezieniu tożsamości muzycznej. Cieszę się, że ludzie potraktowali "Afterimages" jako pewien koncept, a nie zbiór piosenek - mówi Pepe., czyli Piotr Rajski. 
Pepe., czyli Piotr Rajski
Pepe., czyli Piotr RajskiFoto: Tatiana + Karol

Babcia dała mi pieniądze na pierwszy sampler i była moim najwierniejszym słuchaczem Pepe.

Debiutancki album producenta z Ostrowa Wielkopolskiego ukazał się 25 września 2020 roku i jak przyznaje muzyk jest wypadkową tego, co inspiruje go w takich gatunkach jak: rap, house, post-dubstep i UK garage. Sample mieszają się tu z żywymi instrumentami i z nagraniami terenowymi. To wszystko sprawia, że muzyka elektroniczna sygnowana przez Piotra Rajskiego ma organiczny wymiar. - Chciałem, żeby te utwory oddychały. Żeby były "ludzkie", a tym samym nieidealne - mówi gość Czwórki.  - Nie robiłem tego na siłę, tylko czekałem aż te kompozycje ożyją. 

Posłuchaj
54:23 2020_11_05 13_05_32_PR4_Muzyczny_Lunch.mp3 Pepe. o debiutanckiej płycie "Afterimages" (Muzyczny Lunch/Czwórka) 

"Afterimages" ma formę muzycznego listu-pożegnania z babcią artysty. - Stworzyłem spójna historię, która opowiada o emocjach, jakie mną targały, kiedy umierała. W ten sposób próbowałem ujarzmić skrywaną złość, melancholię i ogromny smutek spowodowany odejściem kogoś bliskiego - opowiada. - Dlatego tej płyty należy słuchać od początku do końca, bo to jest opowieść o tęsknocie.

Pepe. - Fade feat. runforrest (Official Video) [UKM 085] / U Know Me Records

Gościnnie na płycie udziela się runforrest - jeden z najciekawszych młodych głosów w Polsce, oraz Lena Osińska - obdarzona niezwykle zmysłowym głosem autorka tekstów i wokalistka zespołu SONAR. - Z wokalistami nie pracuję na zasadzie "użycz mi swojego wokalu", tylko zapraszam ich do współtworzenia danego utworu. Zależy mi, żeby kompozycja odpowiadała ich wrażliwości. Wałkujemy temat tak długo, aż obie strony będą w pełni zadowolone - dodaje Pepe.

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Piotr Rajski (Pepe.)

Data emisji: 05.11.2020

Godzina emisji: 13.05

kulCzytaj także

Pelvis: odpaliłem "Nawigację" i mam nowy cel

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 18:30
- Jestem jak Józek z piosenki Bajmu - pojawiam się i znikam - śmieje się Mateusz Błaszak, który po trzech latach przerwy powraca jako Pelvis z nową piosenką.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Eurodanek. O potrzebie wolności ekspresji

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 12:30
- Muzykę robię na zajawce, nigdy nie uczyłem się jej w szkole. Kiedyś z chłopakami grałem smutne emo na gitarach, ale zawsze ciągnąło mnie do nie-smutnych melodii - mówi Mateusz Danek, znany także jako Eurodanek.
rozwiń zwiń