Siostry Melosik i Tynsky - będzie o nich głośno?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2022 16:19
Zapraszamy na spotkanie z Tynskym, wokalistką i pianistą z Płocka. Siostry Dagmara i Martyna Melosik pojawią się w drugiej części audycji. 
O którym z artystów będzie głośno?
O którym z artystów będzie głośno? Foto: Shutterstock/PopTika

W pierwszej godzinie programu, po 18.05 w studiu Czwórki zagości Tynsky, czyli Tomek Kamiński. To 18-letni wokalista pochodzący z Płocka, który sam pisze i komponuje swoje utwory. Tworzy głównie w języku angielskim.

Jego przygoda z muzyką zaczęła się bardzo wcześnie, bo już w wieku 2-3 lat, kiedy zaczął grać na zabawkowym keybordzie.

Pierwszą gitarę kupioną na "pchlim targu" dostał od taty - Tynsky miał wtedy 11 lat. To pozwoliło mu zapoznać się z instrumentem, rozwijać umiejętności oraz zacząć komponować. Jako 13-latek napisał swój pierwszy utwór, a od 14 roku życia gra i komponuje na pianinie.

Inspiracje od zawsze czerpał z życia, relacji, miłości, doświadczeń i zdarzeń. Duży wpływ wywarła na nim również twórczość Eda Sheerana. 

Po godzinie 19.05 gośćmi audycji będą Siostry Melosik. Pojawią się w Czwórce w dniu premiery debiutanckiej płyty "Znam na pamięć dalszy ciąg". Po latach współpracy z innymi artystami, m.in. Anią Dąbrowską siostry prezentują autorski materiał.

Bliźniaczki Dagmara i Martyna zapraszają słuchaczy w melodyjną podróż w stylu pop/country. Kolejne single publikowane od czasu zdobycia przez duet Nagrody Publiczności w Opolu w 2018 roku, m.in. "Batumi", "Równocześnie", 'Coś nie tak", uzupełnione przez premierowe kompozycje, łączą się tutaj w niezwykle szczerą, kobiecą historię. - Tworzyłyśmy tę płytę powoli, z uwagą. Nie musiałyśmy iść na żadne kompromisy. Zamiast gonić za muzycznymi trendami cierpliwie szukałyśmy odpowiedniego brzmienia. Pozwoliłyśmy naszym piosenkom opowiedzieć się samym" - mówią artystki.

Źr. Siostry Melosik/Siostry Melosik - Równocześnie (Official Video)

A jak podkreślają producenci, fonograficzny debiut Sióstr "ujmuje dojrzałością i naturalnością zarówno w warstwie tekstowej, jak i muzycznej. W swoich utworach odważnie i bez patosu poruszają najbardziej osobiste tematy, szybko zaskarbiając sobie zaufanie słuchacza. Jakość brzmienia instrumentów takich jak gitara dobro, wiolonczela czy organy Hammonda usatysfakcjonuje najbardziej wymagającego audiofila." Za produkcję płyty odpowiadają Bartek Staszkiewicz i Kuba Galiński, znani ze współpracy m.in. z zespołem Sofa czy Sanah.

Po godz. 19.45 w programie także relacja ze SnowFestu.

***

Na audycję  "Będzie głośno!" zapraszamy w piątek (04.03) po godz. 18.05. Program poprowadzi Damian Sikorski.

kd

Czytaj także

"The Best Of Będzie Głośno!" - winylowy prezent od Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2021 06:00
8 października 2021 roku w sprzedaży pojawiło się kolejne wydawnictwo Agencji Muzycznej Polskiego Radia i pierwsza w historii płyta winylowa dokumentująca działania muzyczne Czwórki Polskiego Radia.
rozwiń zwiń