Duet KiM. Świat kobiecych i męskich emocji

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2023 22:00
Jacek Chrzanowski i Edyta Chrzanowska - muzycy z olbrzymim doświadczeniem debiutują w swoim indywidualnym projekcie KiM. - Pomimo, że już wiele lat gram i wydałem wiele płyt, to ten najbliższy album będzie największym doświadczeniem i wystawieniem się na widok publiczny - mówi w Czwórce Jacek.
Zespół KiM Jacek i Edyta Chrzanowscy i prowadzący audycję Damian Sikorski
Zespół KiM Jacek i Edyta Chrzanowscy i prowadzący audycję Damian SikorskiFoto: Czwórka/Magdalena Żelazowska

KiM tworzą Edyta Chrzanowska (Scary’n’Eddie) oraz Jacek Chrzanowski (Dezerter, Hey, Dawid Podsiadło). Edyta odpowiada w KiM-ie za odrobinę kobiecego pokomplikowania (teksty) oraz kompozycje wokalu. Jacek jest kompozytorem, aranżerem, a także instrumentalistą. - Na początku, jak w każdej zwyczajnie niezwyczajnej historii było spotkanie - mówią muzycy. - Spotkanie dwóch pokrewnych a jednocześnie niezwykle różnych światów - kobiecego i męskiego.

Fascynacja i inspiracje

Edyta i Jacek tworzą duet, nie tylko muzycznie ale też w życiu. - To, że jesteśmy razem sprawia, że się doskonale znamy. Mamy wspólne fascynacje, doświadczenia, co przedkłada się na muzykę i pracę w dobry sposób - mówi Jacek. - Pomysł wspólnego grania pojawił się już dawno temu, jednak ze względu na pojawienie się na świecie naszej córki musieliśmy nieco odsunąć go w czasie.  

- Trudno czasem być parą prywatnie i współpracować zawodowo. Niełatwo powiedzieć partnerowi wprost, że coś ci się nie podoba - dodaje Edyta. - Jest szczerość, ale to jest czasem trudne, bo napięcia nie zawsze się szybko rozładowują. Przenosisz konflikty z pracy do domu i odwrotnie.


Wspólny debiut

Duet KiM wydał na razie trzy single - najnowszy "Dreszcze" ukazał się na początku lutego. To opowieść o relacji z drugim odrębnym człowiekiem, pełna emocji, rozczarowań i wreszcie nadziei. Jak przyznają wspólnie muzycy, pomimo swoich wcześniejszych artystycznych dokonań czują się jak debiutanci.  

- Pierwszy raz robimy coś pod naszym nazwiskiem, bez fasady wspaniałych koleżanek i kolegów, na których dzieliła się ocena publiczności i odpowiedzialność - mówi Jacek. - Przy KIMie jest to tylko i wyłącznie nasze doświadczenie. Jest to trudne dla mnie powiem szczerze. Pomimo, że już wiele lat gram i wydałem wiele płyt, to ta najbliższa płyta będzie największym doświadczeniem i wystawieniem się na widok publiczny.


Źr. Youtube/KiM - Dreszcze (Official Lyric Video)


Wysoko zawieszona poprzeczka

- Czułam się tak, jakbym zapraszała ludzi, żeby otworzyli sobie mój pamiętnik i sobie poczytali nie mając wpływu na to jak oni ocenią moje przeżycia - dodaje Edyta. 

Jak podkreśla Jacek Chrzanowski, w swojej muzycznej drodze zetknął się z ludźmi bardzo utalentowanymi zarówno muzycznie jak i lirycznie. - Jest to trochę presja, bo chciałbym dorównać kolegom z zespołów w których grałem - mówi. - Mam nadzieję, że po pojawieniu się płyty, weryfikacją będą koncerty i granie przed publicznością. Wierzymy, że to nastąpi już niedługo.


Posłuchaj
30:39 Czwórka/Będzie Głośno! KIM Jacek i Edyta Chrzanowscy 17.02.2023.mp3 KiM, czyli Edyta i Jacek Chrzanowscy o swojej twórczości i planach (Będzie Głośno!/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: Edyta Chrzanowska, Jacek Chrzanowski (duet KiM)

Data emisji: 17.02.2023

Godzina emisji: 19.15

aw/kul/mat.pras


Czytaj także

Atem: wygraliśmy z kompleksami, wracamy z nową muzyką

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2023 19:00
- Żeby móc działać, musieliśmy wyjść z naszych kompleksów. Musieliśmy przestać przepraszać za naszą obecność – mówi Justyna Chachuła z zespołu atem, który powraca na scenę w nowej odsłonie i z nowymi piosenkami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ola Cieślak i Bartosz Weber: DOM już nie jest projektem, tylko zespołem

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2023 17:50
Nasz zespół tworzą ludzie, którzy się lubią i lubią ze sobą grać - mówi autor muzyki Bartosz Weber. - Mam nadzieję, że nasz "DOM" nie jest jednorazowy, że powstanie więcej niż te dziewięć piosenek - dodaje autorka tekstów Ola Cieślak. 
rozwiń zwiń