The Daffodils Art Collective. "Bo muzyka jest kobietą"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2021 21:10
W marcu 2020 roku globalna pandemia zmieniła życie i umysły na całym świecie. To właśnie wtedy narodził się The Daffodils Art Collective - projekt, w którym udział wzięły Marta Zalewska i Basia Flow Adamczyk.
Marta Zalewska
Marta ZalewskaFoto: A. Pawłowska

Posłuchaj także
Flow1200.jpg
Flow: lubię, kiedy muzyka sączy się z ludzi

Artystki The Daffodils Art Collective, pochodzące z całego świata, łączy jedno - ich pasja i miłość do sztuki. Każda z nich ma swój własny język artystyczny, tworzą zdalnie, poszerzając możliwości i narzędzia do tworzenia złożonych projektów artystycznych. Do współtworzenia warszawskiej odsłony projektu, Basia Flow Adamczyk, zaprosiła wokalistkę, kompozytorkę i multiinstrumentalistę Martę Zalewską. Efektem tego spotkania jest utwór "Mówiło się o niej". 


Posłuchaj
15:00 Czwórka/Będzie Głośno The Daffodils Art Collective 12.11.2021.mp3 Marta Zalewska i Basia Flow Adamczyk opowiadają o projekcie The Daffodils Art Collective (Będzie Głośno/Czwórka)

 

- Po powrocie z Londynu, siedząc w domu, z koleżankami artystkami z różnych stron świata, zaczęłyśmy rozmawiać o tym, jak dużą mamy potrzebę tworzenia i jak ona jest ważna. Zwłaszcza w takim momencie, kiedy nie można wyjść na zewnątrz - mówi Basia Flow Adamczyk. - Zrodziła się w nas wielka potrzeba dzielenia się sztuką i zaczęłyśmy nawzajem się inspirować różnymi tematami i razem tworzyć. Tak powstał pomysł, żeby zrobić dziewczęcą orkiestrę. Pierwszy numer nagrałam z Annabel z LA - była jedną z pierwszych artystek, z którą zaczęłyśmy się wymieniać energią i wspólnie inspirować.

The Daffodils Orchestra feat. Marta Zalewska & Flow "Mówiło się o niej"/ Basia Flow Adamczyk Music


Sprawdź także
Wrona koncert w Czwórce 1200 fot Bartosz Bajerski.jpg
"Sen o smaku lukrecji". Wrona w Czwórce [ZOBACZ WIDEO]

Współpraca Basi i Marty narodziła się podczas przygotowań do wywiadu. - Ustaliłyśmy, że fajnie byłoby coś wspólnie artystycznie zrobić - opowiada Marta Zalewska. - Myślałyśmy o czymś niedużym, na zasadzie "zróbmy coś małego". To miał być element wywiadu, czego efektem jest piosenka "Mówiło się o niej", która szybko powstała. Basia napisała tekst, ja muzykę i podczas wywiadu miałyśmy ten utwór zarejestrować na żywo.

Jak mówią artystki, po tym wykonaniu poczuły niedosyt i postanowiły piosenkę nagrać i nakręcić do niej teledysk. Marta Zalewska, w kompozycji, zagrała na prawie wszystkich instrumentach. Na perkusji gościnnie towarzyszył jej Michał Piotrowski. Na razie, w ramach projektu powstały dwa utwory, jednak jak zapowiada Basia Flow Adamczyk, będą również kolejne. - Mam nadzieję, że nie tylko online. Wierzę, że będę mogła nagrywać osobiście z artystkami, w różnych miejscach na świecie - dodaje.

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: Basia Flow Adamczyk i Marta Zalewska

Data emisji: 12.11.2021

Godzina emisji: 19.06

aw/kul


Czytaj także

Kwiat Jabłoni o "Mogło być nic": spójna płyta o wielu wątkach

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 19:00
"Mogło być nic", a jest płyta. Dokładnie dwa lata po premierze debiutanckiego krążka ukazał się drugi album duetu Kwiat Jabłoni. - Mamy taką zasadę, że wypuszczamy tylko te rzeczy, z których jesteśmy dumni. Nie myślimy w kategoriach "co będzie, jak się nie spodoba", bardziej ekscytujemy się tym, co wydarzy się na linii nowe piosenki - nasi słuchacze - opowiadają muzycy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ars Latrans Orchestra - krakowski All Stars Band

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 14:30
Bass Astral, runforrest, Odet, Gypsy and the Acid Queen oraz Clock Machine/kidei zasilili tegoroczną odsłonę projektu Ars Latrans i wzięli na warsztat emocje rodzące się w obliczu miłości.
rozwiń zwiń